• Головна
  • У Східниці вшанували пам’ять першовідкривача джерел мінеральних вод
10:37, 16 серпня 2020 р.

У Східниці вшанували пам’ять першовідкривача джерел мінеральних вод

Вчора 15 серпня відбулось урочисте покладання квітів до пам'ятника першовідкривача Східницького родовища мінеральних вод Омеляна Стоцького та молебінь за померлого з нагоди 126-ї річниці від дня народження.

Хто такий Омелян Стоцький?

У 1945—1949 роках Омелян Стоцький — спочатку директор, а потім головний інженер газолінового заводу № X тресту «Укргаз» у Східниці. За той час він підняв завод з повоєнної руїни і вивів його в ряд прибуткових підприємств краю. Проте партійні чиновники понизили О. Стоцького в посаді і від 3 травня1949 він працював на V нафтопромислі тресту «Бориславнафта» у Східниці: спочатку майстром підземного ремонту, потім (у 1953-54 роках) техніком по газу і врешті лаборантом. З цієї посади у жовтні 1956 року Омелян Стоцький пішов на пенсію, яка становила всього 53 карбованці.

Він почав шукати у Східниці лікувальних вод, вивчаючи для цього мінералогію, медицину, хімію. Після майже 30-річної пошукової роботи Омелян Стоцький знайшов у Східниці 38 джерел мінеральних вод, зайнявся спочатку сам їхнім дослідженням, а далі понад двадцять років боровся з ученими Одеського інституту курортології, з різними чиновниками, бюрократами за визнання Східницьких вод цілющими та лікувальними.

У 1956-1973 рр. місцевий пенсіонер Омелян Стоцький відкрив у Східниці великі поклади мінеральної води «Нафтуся». 9 січня 1976 р. селище Східницю було визнано Всесоюзним курортом. У 2005 році цей титул було замінено на «Всеукраїнський курорт імені Омеляна Стоцького».

Коментарі

Оголошення
live comments feed...