• Головна
  • Львівські хірурги вперше в Україні зробили посмертну пересадку підшлункової залози
Браво
16:39, 7 серпня 2020 р.

Львівські хірурги вперше в Україні зробили посмертну пересадку підшлункової залози

Браво
Львівські хірурги вперше в Україні зробили посмертну пересадку підшлункової залози

Лікарі Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги успішно виконали першу в Україні посмертну трансплантацію підшлункової залози. Окрім підшлункової, іншим людям від донора пересадили нирку та серце.

Про це повідомив головний лікар лікарні Олег Самчук.

"Це одна з найскладніших операцій із трансплантації! Підшлункову залозу в Україні посмертно ще НІКОЛИ не трансплантували, хоча багато хто про це мріяв" - написав лікар.

Щасливчиком став 45-річний львів'янин, який з дитинства хворів на цукровий діабет, а останні кілька років, як ускладнення, ще й на ниркову недостатність.

Операція подарувала йому шанс вилікуватися від обох хвороб.

"Щоб вона відбулася, з Німеччини до нас терміново приїхав мій друг Hryhoriy Lapshyn, який має досвід таких операцій, зі своїм інтерном. Вони проїхали 1 400 км, щоб допомогти нам зробити цей перший для України важливий крок. Оперували спільно з нашими спеціалістами" - розповідає Олег Самчук.

Крім того, було пересаджено ще одну нирку і серце.

Нирку отримала 30-річна жінка з Волині. До цього вона три роки була на гемодіалізі. Донорський орган запрацював просто на операційному столі.

А нове здорове серце отримав 45-річний чернівчанин. Три роки тому він мав запалення легень, інфекція вразила серце і воно не могло качати кров.

Чоловік був практично присмерті. Без операції він не прожив би і кількох тижнів. Але, за щасливим збігом обставин, після госпіталізації в Інститут серця МОЗ України, куди він приїхав обстежуватися для подальної трансплантації, для нього знайшовся донор.

Донором для трьох людей став 38-річний житель Львівської області. Він потрапив в лікарню із розривом аневризми судин головного мозку.

"Наші спеціалісти доклали усіх зусиль, щоб його врятувати, але, на жаль, це було неможливим. А після того, як йому констатували смерть мозку, рідні чоловіка - дружина і мама підписали згоду на донорство, аби органи їхньої близької людини, яка померла, продовжили жити в інших людях. Це дуже важке рішення, але ми, пацієнти і їхні рідні дуже за нього вдячні" - зазначив лікар.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...