На Львівщині більшає змій: як вберегтись від укусів

На Львівщині більшає змій: як вберегтись від укусів

Надзвичайники Львівщини нагадують правила поведінки на природі, щоб вберегтися від укусів змій. Про це сьогодні, 5 серпня, нагадали Гал-інфо у прес-службі ДСНС у Львівській області.

Відпочинок за містом – це смачні пікніки, свіже повітря, красива природа. Але літні дні це також укуси змій.

Останнім часом в ЗМІ з’являється все більше інформація про укуси змій.

Небезпека на відпочинку. Змій більшає, бо стало більше закинених ланів та знелюднених сіл, які заростають кущами та в перспективі лісом. Також змінюється клімат: плазуни є активнішими через довгу осінь і теплу зиму. У спеку вони стають малорухливими та млявими, їхні почуття притупляються, тому на них дуже легко наступити.

В Україні існує три види отруйних гадюк, вужів. Не всі з них є отруйними, але всі вони становлять потенційну небезпеку для людини. Щороку їхніми жертвами стають десятки людей.

Так на Львівщині останнім часом акивізувалися отруйні змії. З початку року на території Львівської області внаслідок укусу змій госпіталізовано 20 осіб, з них 3 дитини.

У зв’язку з цим надзвичайники Львівщини нагадують основні правила, які допоможуть вберегтися від отруйних плазунів: • вирушаючи в ліс, на природу обов’язково мати високе взуття та широкі штани, які можна заправити в взуття, яке плазун не прокусить; • збираючи гриби, ягоди, необхідно палицею розсунути зарослі, щоб не нароком не потурбувати плазуна; • перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду, постукайте в тому місці палицею-це відлякає змію; • якщо ви все ж таки зустрілися із плазуном, не робіть різких рухів, адже змія зазвичай просто не побачить нерухомий об’єкт; • якщо все ж таки вас вкусила змія то негайно промийте рану перекисом водню перв’яжіть; • обмежте фізичні навантаження ,щоб зменшити розповсюдження отрути; • не можна припалювати рану, бо ¬ це ще більше пошкоджує тканину тіла; • після надання першої допомоги потерпілого необхідно якомога скоріше доставити до лікувального закладу Будьте пильними бережіть своє життя та здоров’я під час відпочинку на природі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі