• Головна
  • 95% ГРОШЕЙ З ДЕРЖАВНОГО «АНТИКОРОНАВІРУСНОГО» ФОНДУ ВЖЕ ВИТРАЧЕНО
20:05, 24 липня 2020 р.

95% ГРОШЕЙ З ДЕРЖАВНОГО «АНТИКОРОНАВІРУСНОГО» ФОНДУ ВЖЕ ВИТРАЧЕНО

95% ГРОШЕЙ З ДЕРЖАВНОГО «АНТИКОРОНАВІРУСНОГО» ФОНДУ ВЖЕ ВИТРАЧЕНО

За три місяці після створення в Україні Фонду боротьби з COVID-19, в середині липня із суми 64,7 мільярда гривень у ньому залишилося 3,2 мільярда — 5%. При цьому лише 16% із витрачених коштів пішли безпосередньо на медицину та на покращення медичної інфраструктури. Найбільша ж частка грошей — 57 відсотків — пішла на будівництво доріг.

Про це повідомляє видання StateWatch із посиланням на відповідь Міністерства фінансів України.

У відповіді йдеться, що станом на 16 липня Уряд ухвалив рішення про виділення коштів з фонду на суму 61,5 мільйона гривень. Із цієї суми найбільше дісталося Міністерству інфраструктури — 35 мільярдів гривень. Ці кошти передбачили на будівництво та ремонт доріг.

МОЗ отримало 8,3 мільярда гривень, більше половини з яких пішли на закупівлю обладнання для приймальних відділень опорних закладів охорони здоров’я. Третина — на лабораторне обладнання та розхідні матеріали для проведення ПЛР-тестів та доплати медикам. Мінекономіки дісталося з «ковідного» фонду 7,9 мільярда гривень для надання фінансової допомоги безробітним.

Міністерство соцполітики отримало близько 4 мільярдів гривень, які спрямували на допомогу дітям фізичних осіб-підприємців, матеріальне забезпечення та страхові виплати. Міністерство внутрішніх справ отримало 2,7 мільярда гривень.

На що іще пішли «коронавірусні» гроші? Міністерству розвитку громад та територій виділили 1,6 мільярда гривень на будівництво та ремонт приймальних відділень опорних закладів охорони здоров’я. Мінкульт отримав 1 мільярд гривень для підтримки сфери культури та креативних індустрій, туризму та кіно. Міністерство молоді та спорту — 475 мільйонів гривень на розвиток спорту для осіб з інвалідністю та їх реабілітації.

Міністерству освіти і науки дісталось 52,5 мільйона гривень для повернення коштів, сплачених за пробне зовнішнє незалежне оцінювання. 41 мільйон гривень виділили на Державне управління справами. 23,7 млн грн — Мін’юсту для запобігання виникненню та поширенню спалахів COVID-19 в установах виконання покарань.

Нагадаємо, що на початку березня в Україні зафіксували перший випадок коронавірусу. Невдовзі в країні оголосили карантин через поширення захворювання.  У квітні з метою запобігання поширенню хвороби Верховна Рада створила фонд боротьби з COVID-19.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...