• Головна
  • «Рано чи пізно провалиться»: ризик нового провалу поблизу Трускавця
08:59, 21 липня 2020 р.

«Рано чи пізно провалиться»: ризик нового провалу поблизу Трускавця

Помешкання пані Тетяни всього за 300 метрів від місця просідання землі. Розповідає у своєму сюжеті 5 канал за 20 липня 2020 року.

Жінка показує тріщини на своєму будинку. Шпарини почали з'являтися три роки тому, тоді стався перший обвал породи. Щорік їх стає більше. Нині господиня боїться, щоб під землю не пішла вся її оселя.

"Будинок сідає, повністю. Дорогу теж потрібно, вона вже теж сідає. Вона колись обвалиться і буде велика біда", – каже мешканка Стебника Тетяна Стецько. 

Опинитися під землею може і дорога, яка веде до курортного Трускавця. Навесні, після утворення чергового провалля, обласна комісія з надзвичайних ситуацій обмежила проїзд великогабаритних машин. Для легкових автівок та громадського транспорту рекомендували об'їзд. Проте ним користуються лише поодинокі водії.

Гірники переконують: дорогу слід закрити повністю.

Вперше велетенське провалля до пів сотні метрів завглибшки неподалік Стебника та Трускавця утворилося три роки тому. Цієї весни порода обвалилася знову. Ґрунт просідає через порожнини, які утворилися під землею десятки років тому, коли на місцевій шахті видобували калійні солі.

"Ось там уже провал йде. Воно так буде йти і буде валитися. Де буде наступний провал, важко сказати, бо ніхто не помоніторить, що там під землею. А шахти затоплені", – розповідає експерт із гірничо-видобувної справи Зеновій Варивода. 

Зараз місця обвалу належать приватному гірничо-хімічному підприємству.

На підприємстві кажуть: розроблений 2004 року проєкт консервації копалень виявився неефективним. І щоб не утворилося ще одне провалля, слід розробити новий документ.

«Рано чи пізно провалиться»: ризик нового провалу поблизу Трускавця, фото-1

"На момент приватизації рудник був заповнений до максимальної висоти. Ним була передбачена закладка сухим матеріалом. Але цього не було зроблено", – вважає головний інженер підприємства Зеновій Хевпа. 

Нині на місце, де з'являються нові тріщини, виїхала обласна комісія з надзвичайних ситуацій.

Чи вдасться запобігти черговому обвалу, ні місцеві чиновники, ні підприємці сказати не можуть. А поки що міський голова Стебника регулярно звертається до президента та Кабміну із закликами допомогти місту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...