• Головна
  • Таємна вакцинація від коронавірусу почалась ще у квітні - Bloomberg
15:14, 20 липня 2020 р.

Таємна вакцинація від коронавірусу почалась ще у квітні - Bloomberg

Десяткам представників російської політичної та бізнес-еліти надали доступ до експериментальної вакцини проти Covid-19, яку розробив московський Національний дослідницький центр епідеміології та мікробіології імені почесного академіка Гамалея, повідомляє BBC Україна з посиланням на Bloomberg.

Топменеджери великих російських корпорацій, серед яких називають "Русал", а також олігархи та посадовці проходили вакцинацію з квітня, йдеться у матеріалі видання.

Bloomberg посилається на дослідника, який має доступ до матеріалів тестування і каже, що програма, яка надає бізнесменам та посадовцям можливість пройти вакцинацію, - легальна, проте її не афішують аби уникнути напливу охочих взяти в ній участь.

За його словами, йдеться про кілька сотень представників еліти.

Bloomberg вдалося підтвердити інформацію про десятки таких людей, але свої імена вони воліють не розкривати, оскільки це не публічна інформація.

За якими критеріями обирають цих учасників невідомо, їхні результати не враховують в офіційному дослідженні, проте за ними наглядають, а дані зберігають в інституті.

Зазвичай пацієнти проходять вакцинацію у московській клініці, що підпорядковується інституту. Для того, щоб організм виробив імунітет, потрібно зробити щеплення двічі.

За словами одного з топменеджерів, який зробив щеплення, побічних ефектів він не відчув. На експеримент, попри ризик, погодився для того, щоб мати змогу проводити зустрічі у звичайному режиму, як і до пандемії. Інші учасники тестування повідомили Bloomberg про підвищену температуру та біль у м'язах після щеплення.

Роботу над вакциною фінансує Російський фонд прямих інвестицій за підтримки російських військових. Минулого тижня завершився перший етап тестування за участю 40 людей. Його результати не оприлюднили, але відомо, що було розпочато другий етап із залученням більшої кількості людей.

Програма дослідницького центру імені Гамалея на шляху до вакцини просувається швидше, ніж її аналоги на Заході, пише Bloomberg.

Видання цитує голову Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмітрієва, який каже, що третій етап тестування почнеться 3 серпня і охопить тисячі людей не тільки в Росії, а і в Саудівській Аравії та ОАЕ.

У фонді розраховують, що вакцина буде доступна всім росіянам у вересні. На Заході ж останній - третій етап тестування зазвичай триває кілька місяців для кращого розуміння дії вакцини та її ефективності, зазначає видання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...