• Головна
  • Львівщину поділили на 7 районів - Верховна Рада затвердила
18:02, 17 липня 2020 р.

Львівщину поділили на 7 районів - Верховна Рада затвердила

Львівщину поділили на 7 районів - Верховна Рада затвердила

Сьогодні, 17 липня, Верховна Рада прийняла постанову №3650 про утворення та ліквідацію районів. Відповідно до неї, в Україні буде 136 нових районів замість існуючих 490.

У Львівській області утворять сім великих районів замість нинішніх 20 – Дрогобицький, Золочівський, Львівський, Самбірський, Стрийський, Червоноградський, Яворівський. Рішення Верховної Ради є остаточним, відповідно місцеві вибори восени 2020 року пройдуть на новій адміністративно-територіальній основі.

За прийняття постанови проголосували 238 народних обранців. Документ підтримали фракції «Слуга народу», «За майбутнє», «Довіра» та шість позафракційних депутатів. Народні обранці від «Європейської солідарності», «Батьківщини», ОПЗЖ та «Голосу» постанову про утворення та ліквідацію районів не підтримали.

Постановою визначено, що межі районів встановлюються по зовнішніх межах територій сільських, селищних, міських територіальних громад, які входять до складу кожного району.

Вибори депутатів районних рад ліквідованих районів не проводяться. А повноваження депутатів районних рад у ліквідованих районах припиняються в день набуття повноважень депутатів районних рад, обраних на перших виборах до районних рад у нових районах. Центральна виборча комісія, відповідно до постанови, має забезпечити формування виборчих округів та проведення місцевих виборів восени цього року з врахуванням новостворених районів.

Відповідно до прийнятого Верховною Радою документу, Дрогобицький район (з центром у місті Дрогобич) затверджений у складі територій Бориславської міської, Дрогобицької міської, Меденицької селищної, Східницької селищної та Трускавецької міської територіальних громад.

Львівщину поділили на 7 районів - Верховна Рада затвердила, фото-1

Відповідно до адміністративно-територіальної реформи, у районах діятимуть РДА, поліція, фіскальні органи, Дергеокадастр, Держстат та ін., а також прокуратура та суди. Усі адміністративні та соціальні послуги для мешканців надаватимуть у громадах. Тому «страшилки» про те, що за довідками доведеться їхати за 100 км до нового райцентру, автори реформи називають перебільшеними. Адже довідки люди зможуть отримувати в ЦНАПах у своїх ОТГ.

«Реформа якраз була передбачена для того, щоб максимально наблизити соціальні і адміністративні послуги до людей. Більшість повноважень щодо надання цих послуг були передані до ОТГ. Під ці повноваження Верховна Рада у першому читанні вже проголосувала зміни до бюджетного кодексу щодо підсилення громад зарахуванням 60% ПДФО, – пояснює керівник департаменту економічної політики ЛОДА Cтепан Куйбіда. – Район – це питання функцій держави, поліції, прокуратури, податкової служби».

Відтак, утворення нових районів не позначиться на пересічних мешканцях громад, але позначиться на чиновниках районного рівня. По-перше, укрупнення районів спричинить скорочення чиновників районної ланки. По-друге, тим, які залишаться, доведеться виконувати значно більший обсяг роботи, зважаючи на збільшення території району.

Голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко називає основним завданням нових районів – припинення хаосу та створення цілісної системи органів виконавчої влади.

«У районах все давно укрупнено, але укрупнено хаотично. МВС по-своєму намалювало, податкова служба, СБУ, прокуратура – по-своєму. Такий хаос не дає можливості нормально взаємодіяти органам виконавчої влади між собою і створює багато інших проблем. З цим має бути покінчено. У кожному районі мають бути створені структурні підрозділи органів центральної виконавчої влади, які на цьому рівні мають бути, і їхня компетенція має поширюватися на весь район».

РДА на рівні нових районів наразі залишаються. Їх можуть ліквідувати, запровадивши натомість префектів, але для цього потрібні зміни до Конституції. Досі точаться дискусії щодо доцільності існування у нових районах районних рад, які не матимуть повноважень та фінансів. На думку Ігоря Коліушка, зі створенням нових районів не доцільно оголошувати вибори до районних рад.

«Питання дискусійне. З одного боку, ніби треба оголошувати вибори до районних рад, бо вони згадані у Конституції. З іншого боку, оскільки це новоутворені адміністративно-територіальні підрозділи, то порядок проголошення перших виборів інший. Це робить не Верховна Рада, а ЦВК. Тут з’являється шанс відтермінувати це рішення і за той час внести зміни до Конституції і вирішити, що районні ради нам не потрібні. Вважаю, що вони дійсно зараз не потрібні», – каже Ігор Коліушко.

Джерело - Захід.нет

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...