• Головна
  • Політичне рабство - в Україні змінюють виборче законодавство
Сумно
18:32, 8 липня 2020 р.

Політичне рабство - в Україні змінюють виборче законодавство

Сумно
Політичне рабство - в Україні змінюють виборче законодавство

Профільний комітет Верховної Ради вирішив, що депутати рад усіх ОТГ, чисельністю понад 10 тис виборців, обиратимуться у партійний спосіб (висунення партіями своїх виборчих списків). Іншого способу висування до місцевих рад - не буде.

Про це написав голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин у своєму блозі.

"Незважаючи на близькість місцевих виборів, українські парламентарі вирішили змінювати їхні правила кардинально. Цього тижня у парламенті вирішуватиметься доля змін до Виборчого кодексу. Серед правок до документа, що повинен «покращити» проведення виборів, котрі, як відомо, відбудуться 25 жовтня 2020 року, є одна ну вкрай радикальна. 2 липня 2020 року профільний комітет Верховної Ради вирішив, що усі депутати до рад громад чисельністю понад 10 тис виборців, обиратимуться у спосіб висунення партіями своїх виборчих списків. Іншого способу висування до місцевих рад, а відтак і стати депутатом - не буде. Пам’ятаєте про «керівну і спрямовуючу силу радянського суспільства в цілому…»? Саме повернення до неї сьогодні відчайдушно просувають наші законотворці" - написав голова ЛОР.

Нагадаємо, в жовтні в Україні мають відбутися вибори до новостворених 1470 об'єднаних громад. Виборчий кодекс України передбачав, що у місцеві ради депутатів обиратимуть за системою простої мажоритарної більшості. І лише ради міст, чисельністю у 90 тис виборців і більше, мали обиратись шляхом голосування за партійні списки. Був консенсус, що нижче цієї межі недоцільно партизувати місцеве самоврядування, так як на вулиці невеликого міста чи в малому населеному пункті громадяни і без партійного посередництва можуть розібратися, хто буде для них кращим депутатом.

Тепер цю мжу хочуть опустити до 10 тисяч. Тобто з 1470 громад, які матимуть вибори, у 684 вони будуть проведені за виключно партійною системою. Люди обиратимуть партію, а кого ця партія приведе в раду - вирішувати буде сама партія.

"Місцеві ради, в такому випадку, отримають майже тотальний партійний контроль і доволі низьку якість носіїв місцевого самоврядування. Бо кандидатом може стати не той, хто користується популярністю в селі чи містечку, а той, хто має авторитет у вузьких лавах партійної організації...

Про всяк випадок нагадую, що внесення суттєвих змін до виборчого законодавства у рік виборів суперечить загальновизнаним європейським принципам" - наголосив Олександр Ганущин.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...