• Головна
  • На Дрогобиччині віднайшли давньоруське городище
Знахідка
20:41, 5 липня 2020 р.

На Дрогобиччині віднайшли давньоруське городище

Знахідка
На Дрогобиччині віднайшли давньоруське городище

Під час експедиції 3 липня було віднайдено давньоруське городище на горі Ратай між селами Лопушна і Підмонастирок.

Про знахідку повідомив учасник експедиції, історик та директор ДІКЗ "Нагуєвичі" Богдан Лазорак.

Оборонне городище збудоване на горі Ратай, на площі 50x80 м і захищене з півночі стрімкими схилами гори, а з інших боків - валом заввишки 1,5 м.

Зафіксоване на висоті 570 м над рівнем моря і 210 м над дзеркалом місцевого "Вербного потоку", який тече вздовж західного схилу гори.

Оборонний вал оточує пам'ятку з північного, південного і східного боків. У південній частині городища є кілька западин, які можуть свідчити про рештки житлово-господарських споруд.

На місці було виявлено також археологічні знахідки, - датовані Х-ХІ ст. Та встановлено, що в цілому забудова простежується лише вздовж периметра оборонної лінії.

Більшість археологічного матеріалу виявлено на глибині 0,2-0,5 м від денної поверхні вздовж східної і південної ділянок оборонної лінії. Це, переважно, уламки кружального посуду Х-ХІ і рідше, - XII-XIV століть. Наявні також окремі вироби із заліза.

Вочевидь городище існувало з X до XIV століття і було сторожовою фортецею. Це не виключає на ранньому етапі у X-XI столітті й іншу функцію - сховища. Основні матеріали та документація сьогодні зберігаються у фондах і архіві Інституту народознавства НАН України.

Наша розвідка разом із Галиною Пагутяк, Ладою Москалець та Володимиром Буцяком дозволила не тільки уточнити стан пам'ятки та здійснити її фото фіксацію, але й визначити місцерозташування житлово-господарських забудов від яких залишилися гроти, кам'яні фундаменти, печера та криниця... - зазначив Богдан Лазорак.

За словами історика, станом на сьогодні ведуться переговори про археологічну розвідку із фахівцями археологами Ярославом Погоральським та Романом Миською.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...