• Головна
  • Місячне затемнення: коли відбудеться і хто побачить?
13:50, 4 липня 2020 р.

Місячне затемнення: коли відбудеться і хто побачить?

фото - ТСН

фото - ТСН

На світанку 5 липня відбудеться напівтіньове місячне затемнення. Півтінь найкраще побачать у Північній і Південній Америці та невеликій частині західної Африки, а українці зможуть побачите таке явище в режимі онлайн.

Де і коли дивитись?

За Києвом затемнення почнеться на світанку 5 липня о 6:07. Максимальна фаза настане о 7:29. І загалом триватиме 2 години 45 хвилин.

Найкраще його буде видно для мешканців Центральної та Південної Америки. А от для більшої частини Європи, в тому числі для України затемнення не буде видно.  Тож українці можуть побачити напівтіньове затемнення хіба в режимі онлайн.

До слова, це вже друге напівтіньове місячне затемнення з початку літа. Зокрема, у ніч з 5 на 6 червня можна було побачити схоже затемнення. Його могли спостерігати і українці, - пише 24tv.ua.

Що таке півтіньове місячне затемнення?

Якщо Місяць заходить тільки до напівтіні Землі, затемнення називають півтіньовим. Такі затемнення малопомітні й їх фіксують лише за допомогою приладів. Півтіньові затемнення також бувають повними, якщо весь Місяць потрапляє в напівтінь Землі, і частковими, якщо лише частина його потрапляє туди, - пише Вікіпедія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#місячне затемнення #5 липня
Останні новини
Оголошення
live comments feed...