• Головна
  • Кордони ЄС для українців залишаться закритими
18:30, 27 червня 2020 р.

Кордони ЄС для українців залишаться закритими

Кордони ЄС для українців залишаться закритими

Дипломати ЄС в п'ятницю погодили критерії визначення того, мешканці яких третіх країн можуть бути допущені на територію Євросоюзу, коли він відкриє свої кордони з 1 липня. Україна цим критеріям не відповідає.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Politico.

Дипломати вирішили відкрити з 1 липня доступ для країн, де рівень коронавірусної інфекції дорівнює або нижче середнього показника по ЄС за останні два тижні на 100 000 жителів. В Україні число нових випадків за останні два тижні перевищує середній показник по ЄС.

На додаток до рівня інфікування Брюссель також оцінить, чи є тенденція на збільшення чи зменшення нових випадків, і розгляне, як країна справляється з епідемією і наскільки надійні її дані.

За словами дипломатів, в першу редакцію списку, який комісія просила завершити до 1 липня, увійдуть менше 20 країн. України у списку немає.

Як повідомляє New York Times, повний список, узгоджений у п'ятницю, включає Алжир, Австралію, Канаду, Грузію, Японію, Чорногорію, Марокко, Нову Зеландію, Руанду, Сербію, Південну Корею, Таїланд, Туніс, Уругвай, Андорру, Сан-Марино, Монако та Ватикан. Китай буде включений до списку, якщо він також відкриє свої кордони для мандрівників з Європейського Союзу, оскільки взаємне відкриття є одним з критеріїв.

Раніше обговорювалися два варіанти списків - на 47 і 54 країни. В одному з них була присутня і Україна.

Список країн, чиїм громадянам відкриють в’їзд до ЄС, буде оновлюватися кожні два тижні з урахуванням розвитку подій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...