• Головна
  • На Львівщині знову антирекорд випадків коронавірусу
08:29, 23 червня 2020 р.

На Львівщині знову антирекорд випадків коронавірусу

На Львівщині знову антирекорд випадків коронавірусу

Добовий максимум нових хворих на Львівщині зріс до 240.

Загалом на Львівщині коронавірусом інфіковано 4220 людей.

За минулу добу у лабораторіях провели рекордну кількість ПЛР-досліджень на коронавірус – 1146 і отримали максимальну кількість позитивних результатів – 240, - повідомила заступниця міського голови, керівниця міського штабу з протидії коронавірусу Галина Слічна.

За словами начальника міського управління охорони здоров' я ЛМР Володимира Зуба, вчора дослідили 549 нових проб і отримали 155 позитивних результатів. Серед хворих, у яких підтвердили Covid-19, є 74 львів'ян

Ще 500 ПЛР-досліджень провели у лабораторіях Тернополя, серед них 59 позитивних. Біоматеріал для досліджень було забрано раніше. І 97 проб зробили у лабораторії на вул. Зеленій. Там отримали 26 позитивних результатів.

Станом на ранок, 23 червня, на Львівщині коронавірусом інфіковано 4220 мешканців Львівщини (2381 - Львів). З них 696 одужали, 117 померли.

Три летальні випадки зафіксовано за останню добу: померло двоє львів'ян і мешканець Яворівського району.

Zaxid.net

Довідник здоров'я

Лептоспіроз — небезпечна зоонозна (спільна для тварин та людей) інфекційна хвороба, яку спричиняють бактерії роду Leptospira.

В Україні 2019 року зафіксовано 295 випадків захворювання. На відміну від інших особливо небезпечних природно-вогнищевих недуг, лептоспіроз майже щороку реєструють на всіх адміністративних територіях України. Серйозні спалахи цієї хвороби відбуваються після повеней.

Лептоспіроз має тяжкий перебіг (до 70% серед госпіталізованих) і високу летальність (до 20%). Без лікування можливі ураження нирок, печінки, менінгіт (запалення оболонок головного і спинного мозку) та смерть хворого.

Резервуаром лептоспір є інфіковані тварини (хворі та носії збудника) — переважно дрібні ссавці (мишовидні та водоплавні гризуни), комахоїдні, сільськогосподарські тварини, собаки, промислові тварини (лисиці тощо). Від людини до людини захворювання не передається.

Збудник потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше — дрібних ссавців (гризунів). Захворіти на лептоспіроз можна внаслідок купання, ловлі риби у заражених водоймах, її обробки, косіння на зволожених територіях, догляду за хворими та інфікованими тваринами тощо. У тіло людини збудник потрапляє крізь тріщини, порізи та інші рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот). Уживання інфікованої їжі та води також може спричинити захворювання.

В Україні захворюваність на лептоспіроз сезонна і зростає навесні та влітку, коли люди більше часу проводять біля водойм.

Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, печінки, менінгіт) і навіть летальних (у разі несвоєчасного звернення по медичну допомогу).

Лептоспіроз буває складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань — наприклад, можуть нагадувати грип, характерніший восени і взимку. До того ж, інколи недуга може мати безсимптомний перебіг.

Якщо у вас є ознаки захворювання і ви нещодавно контактували із хворими тваринами, потенційно зараженою водою, вживали інфіковану їжу, воду — негайно зверніться до лікаря.

Як уникнути лептоспірозу:

  • уникайте потенційно заражених водойм, ловлі та вживання риби з них;
  • вакцинуйте домашніх та сільськогосподарських тварин проти лептоспірозу;
  • уникайте контактів із хворими та інфікованими тваринами;
  • захищайте харчові продукти і воду для пиття від доступу мишовидних гризунів;
  • знищуйте гризунів у особистих помешканнях.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус #статистика #україна #львівщина
live comments feed...