На Львівщині знову антирекорд випадків коронавірусу

На Львівщині знову антирекорд випадків коронавірусу

Добовий максимум нових хворих на Львівщині зріс до 240.

Загалом на Львівщині коронавірусом інфіковано 4220 людей.

За минулу добу у лабораторіях провели рекордну кількість ПЛР-досліджень на коронавірус – 1146 і отримали максимальну кількість позитивних результатів – 240, - повідомила заступниця міського голови, керівниця міського штабу з протидії коронавірусу Галина Слічна.

За словами начальника міського управління охорони здоров' я ЛМР Володимира Зуба, вчора дослідили 549 нових проб і отримали 155 позитивних результатів. Серед хворих, у яких підтвердили Covid-19, є 74 львів'ян

Ще 500 ПЛР-досліджень провели у лабораторіях Тернополя, серед них 59 позитивних. Біоматеріал для досліджень було забрано раніше. І 97 проб зробили у лабораторії на вул. Зеленій. Там отримали 26 позитивних результатів.

Станом на ранок, 23 червня, на Львівщині коронавірусом інфіковано 4220 мешканців Львівщини (2381 - Львів). З них 696 одужали, 117 померли.

Три летальні випадки зафіксовано за останню добу: померло двоє львів'ян і мешканець Яворівського району.

Zaxid.net

Довідник здоров'я

Лептоспіроз — небезпечна зоонозна (спільна для тварин та людей) інфекційна хвороба, яку спричиняють бактерії роду Leptospira.

В Україні 2019 року зафіксовано 295 випадків захворювання. На відміну від інших особливо небезпечних природно-вогнищевих недуг, лептоспіроз майже щороку реєструють на всіх адміністративних територіях України. Серйозні спалахи цієї хвороби відбуваються після повеней.

Лептоспіроз має тяжкий перебіг (до 70% серед госпіталізованих) і високу летальність (до 20%). Без лікування можливі ураження нирок, печінки, менінгіт (запалення оболонок головного і спинного мозку) та смерть хворого.

Резервуаром лептоспір є інфіковані тварини (хворі та носії збудника) — переважно дрібні ссавці (мишовидні та водоплавні гризуни), комахоїдні, сільськогосподарські тварини, собаки, промислові тварини (лисиці тощо). Від людини до людини захворювання не передається.

Збудник потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше — дрібних ссавців (гризунів). Захворіти на лептоспіроз можна внаслідок купання, ловлі риби у заражених водоймах, її обробки, косіння на зволожених територіях, догляду за хворими та інфікованими тваринами тощо. У тіло людини збудник потрапляє крізь тріщини, порізи та інші рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот). Уживання інфікованої їжі та води також може спричинити захворювання.

В Україні захворюваність на лептоспіроз сезонна і зростає навесні та влітку, коли люди більше часу проводять біля водойм.

Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання) до серйозних (ураження нирок, печінки, менінгіт) і навіть летальних (у разі несвоєчасного звернення по медичну допомогу).

Лептоспіроз буває складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань — наприклад, можуть нагадувати грип, характерніший восени і взимку. До того ж, інколи недуга може мати безсимптомний перебіг.

Якщо у вас є ознаки захворювання і ви нещодавно контактували із хворими тваринами, потенційно зараженою водою, вживали інфіковану їжу, воду — негайно зверніться до лікаря.

Як уникнути лептоспірозу:

  • уникайте потенційно заражених водойм, ловлі та вживання риби з них;
  • вакцинуйте домашніх та сільськогосподарських тварин проти лептоспірозу;
  • уникайте контактів із хворими та інфікованими тваринами;
  • захищайте харчові продукти і воду для пиття від доступу мишовидних гризунів;
  • знищуйте гризунів у особистих помешканнях.
коронавірус статистика україна львівщина
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі