• Головна
  • На нашій планеті формується новий континент
18:10, 22 червня 2020 р.

На нашій планеті формується новий континент

На нашій планеті формується новий континент

В Індійському океані, поруч з Антарктидою, формується новий континент.

Про такий висновок французьких та австралійських геологів повідомляє "Високий замок" з посиланням на журнал Terra Nova.

Робота науковців з вивчення складу порід островів архіпелагу Кергелен, розташованого в південній частині Індійського океану, дала несподівані результати.

Згідно з дослідженням, гранітна магма, а значить, і континентальна кора можуть утворюватися не тільки в зонах тектонічних процесів, але і безпосередньо в центрі океанів. За припущенням, саме так і зароджуються нові континенти.

Острови архіпелагу — це, по суті, вершини вулканів, що прорвали океанічну кору та піднеслись над водою. Ці острови сформовані потоками базальтів, які вилились із вулканів.

Але крім базальтів, традиційних для океанів, тут є також і кисліші за складом породи граніту — сієніти, а вони зустрічаються тільки на континентах. Через це земна кора в районі Кергелена є аномально товстою.

Вивчивши геометрію і внутрішню структуру, дослідники з'ясували, що і це впровадження відбувалося так само, як на континентах: в кілька шарів, кожен з яких поступово піднімав навколишні породи.

Формування інтрузії сієнітів проходило в періоді від 11,6 до 7,9 мільйонів років тому і тривало близько 3,7 мільйони років.

На думку дослідників, сієнітовий масив острова Кергелен — це, по суті, «ембріон континенту», який через мільйони років стане повноцінним материком.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...