• Головна
  • В Дрогобичі проведуть реставрацію дерев`яної дзвіниці XVII ст.
17:17, 19 червня 2020 р.

В Дрогобичі проведуть реставрацію дерев`яної дзвіниці XVII ст.

Цьогоріч у Дрогобичі відновили роботи з реставрації дерев’яної дзвіниці XVII ст. церкви Воздвиження Чесного Хреста, однієї з найстаріших в Україні.

Про це пише  zaxid.net.

Побудовано дерев’яну дзвіницю приблизно в 1661 році.  Вона є частиною комплексу пам’ятки архітектури національного значення церкви Воздвиження Чесного Хреста, яка вважається однією з найкращих зразків галицької дерев'яної архітектури. Сама церква теж вимагає ремонту.

А стан дзвіниці, зі слів директорки музею «Дрогобиччина» Алли Гладун, є набагато гіршим. Вона похилилась і зараз є в аварійному стані. Тому її вирішили ремонтувати першою. 

Протиаварійні роботи почали ще минулого року. Цього року, 10 червня, реставрацію відновили та планують завершити до кінця реставраційного сезону, тобто осені. Для цього з обласного бюджету за Програмою збереження культурної спадщини виділено мільйон гривень.

На даний час Воздвиженська церква належить до музею "Дрогобиччина" і храмом не служить. До неї ускладнений доступ, бо вона знаходиться на території пожежної частини. Проте, якщо попередньо купити в церкві Юра квиток, то до неї все ж можна потрапити.

Окремий вхід на територію однієї з найстаріших дерев'яних церков України поки тільки в планах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...