• Головна
  • Через відсутність фінансування, мікропроекти опинились під загрозою
Не діло
12:32, 10 червня 2020 р.

Через відсутність фінансування, мікропроекти опинились під загрозою

Не діло
Через відсутність фінансування, мікропроекти опинились під загрозою

Львівська ОДА досі не виділила кошти на співфінансування Програми мікропроектів. Через зволікання чимало робіт по проектах місцевого розвитку в містах та районах заблоковані, а реалізація проектів - під загрозою зриву.

На Конкурс Проектів місцевого розвитку 2020 було подано 2609 заявок, з яких 2170 – зареєстровано. І за результатами оцінки експертів область отримала 1111 потенційних переможців.

Проекти місцевого розвитку реалізовуються шляхом співфінансування: з обласного бюджету, з місцевого бюджету та за рахунок частки громади. Отож, загальна сума з обласного бюджету на реалізацію цих 1111 проектів становить 134,4 млн грн. Загальна їх вартість – 295,3 млн грн, частка небюджетного внеску в них – 75,5 млн грн. Порівняно з минулим роком внесок громади зріс на майже 10 млн грн.

Люди активно долучаються до реалізації мікропроектів, адже це чудова можливість покращити інфраструктуру свого району, своєї вулиці, закладів освіти, культури чи медицини. Вдалі проекти, реалізовані впродовж кількох минулих років – яскравий тому приклад.

Однак цього року маємо невтішну тенденцію. Обласна адміністрація затримує фінансування проектів, чим, по суті, блокує роботу та ставить під загрозу реалізацію більшої половини мікропроектів в області.

«Отож, станом на 9 червня: - понад 30 млн грн – виконання Програми проєктів місцевих ініціатив за рахунок місцевих бюджетів і небюджетних коштів, зокрема:

міста обласного значення – 5,5 млн грн,

райони – 14,3 млн грн,

ОТГ – 11,1 млн грн.

0 грн (нуль гривень) – з обласного бюджету, головний розпорядник департамент фінансів Львівської ОДА.

Відтак із 1143 переможців – роботи розпочали – 464, роботи завершили – 91. Виходить, не завдяки, а всупереч стартувало – 555! Половина! Респект

Прикро, але можемо констатувати, що найуспішнішу Програму в області – притримують…» - про це заявив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

Найбільше коштів із 134,4 млн грн цьогоріч планували скерувати на пріоритет «Освіта». Також серед пріоритетів – охорона здоровя, вуличне освітлення, культура, спорт, безпека та ін.

На конкурс мікропроектів 2020 Дрогобич подав 113 проектів, з яких 69 стали потенційними переможцями, Трускавець – відібрано 9 проектів з 26 поданих, Борислав – 20 з 46.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...