• Головна
  • У Дрогобичі та Стебнику розпочали тестування на COVID-19 методом ІФА: що це?
14:18, 9 червня 2020 р.

У Дрогобичі та Стебнику розпочали тестування на COVID-19 методом ІФА: що це?

У Дрогобичі та Стебнику розпочали тестування на COVID-19 методом ІФА: що це?, фото-1, фото - 03247.com.ua

фото - 03247.com.ua

фото - 03247.com.ua

У Дрогобичі та Стебнику розпочали тестування методом імунноферментного аналізу крові.

Про це повідомляє Дрогобицька міськрада.

Беруть аналіз крові у КНП «Дрогобицька міська поліклініка» та КНП «Стебницька міська лікарня».

7 та 8 червня провели вже 208 тестувань. За результатами аналізів зафіксовано випадки, коли люди вже перехворіли коронавірусом, відтак у них наявні антитіла.

В пріоритеті тестування - медики та працівники дошкільних навчальних закладів.

За словами головного медика Дрогобича Володимира Чуби, через декілька днів ІФА-тестування зможуть пройти всі охочі. Вартість такого тестування у медичних закладах Дрогобича та Стебника буде значно нижчою, ніж у приватних лабораторіях та становитиме близько 150 гривень. Однак, наразі фінансисти ще прораховують точну вартість послуги.

Що таке ІФА?

Перевірять усіх Масове тестування на коронавірус почнуть за кілька ...

Перевірять усіх Масове тестування на коронавірус почнуть за кілька ...

ІФА - імунноферментний аналіз крові.

Цей вид тестування дозволяє оперативно визначити чи на даний момент людина є хворою на коронавірус, або ж чи вона вже перехворіла і в організмі виробились антитіла до цього захворювання.

Цей тест неможливо буде купити в аптеці, крапнути краплю крові і почекати результату. Він призначений лише для лабораторного професійного використання. Аналіз триває 1,5-2 години.

Цінність імунноферментного аналізу (ІФА) – наявність приладу, більша точність, вища достовірність результату в порівнянні з експрес-тестом, зазначає лікар-імунолог.

«І експрес-тести, і ІФА дозволяють визначати антитіла, навіть якщо хвороба була раніше і ми її пропустили. Але достовірність імуноферментного аналізу (ІФА) на порядок вища. Якщо так порівнювати, то, наприклад, я підозрюю пневмонію і я слухаю трубочкою пацієнта, вона в мене є під рукою, – це експрес-тест. Я хочу мати більш достовірний результат, я роблю рентген – це ІФА-аналіз. Якщо я хочу мати ще більш достовірний результат, то я використовую комп’ютерну томографію – це, припустимо, ПЛР-тест», – розповів Радіо Свобода лікар-імунолог Федір Лапій.

Цей тест визначає чи мала людина контакт з інфекцією, чи перенесла вона хворобу. Його можна зробити і через кілька місяців після захворювання, він має показати наявність антитіл. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дрогобич #стебник #ІФА #лікарня #коронавірус
live comments feed...