• Головна
  • Будьте обережні: активізувались отруйні змії! (відео)
Актуально
10:43, 8 червня 2020 р.

Будьте обережні: активізувались отруйні змії! (відео)

Актуально
Будьте обережні: активізувались отруйні змії! (відео)

На Сколівщині гадюка вкусила 10-річну дівчинку на її власному подвір’ї. В той же день в мережі опублікували відео, на якому зафіксовано, як дві гадюки гріються на сонці посеред міста в Дрогобичі. Фахівці застерігають, - змії активізувались, тому варто бути обережними.

6 червня у селі Либохора Сколівського району 10-річну дівчинку в кисть лівої руки вкусила отруйна гадюка. Дитину відвезли у Сколівську районну лікарню, звідти – у Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр у Львові. Стан дівчинки - середньої важкості.

«Не скажу, що цього року вже надто багато гадюк, але через постійні дощі вони будуть все більше активізовуватися, – розповів виданню мешканець Либохори Юрій Кінаш. – Дитина, яка постраждала від гадюки, не ходила у ліс. Вона на неї натрапила на власному подвір’ї біля дому. Від укусу рука опухла, батьки одразу відвезли дитину у лікарню. Зараз вона в реанімації».

В той же день, 6 червня, двох гадюк зафіксували на відео безпосередньо в Дрогобичі, коли вони вирішили погрітись на сонці.

Екологи наголошують, аби мешканці та туристи гірських районів, пам’ятали: найпоширенішою отруйною змією в нашій області є гадюка звичайна. Її забарвлення є надзвичайно мінливим – від світло-сірого до мідно-червоного та чорного з темним ромбічним малюнком на спині.

У сонячний день вона полюбляє вигріватися на стежці, на пнях, тому її часто можна зустріти у людних місцях. Через це люди часто не помічають їх вчасно та можуть наступити.

Гадюки ніколи не нападають першими. Якщо вже так трапилося, що людина потерпіла від плазуна, її треба негайно відвезти у лікарню. Потерпілого варто тримати у нерухомому стані, адже надмірні руху сприяють швидкому проникненню у кров. Також не можна надрізати краї рани та відсмоктувати з неї кров. Але варто напоїти потерпілого водою, кавою чи чаєм.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#змія #гадюка #Дрогобич
live comments feed...