• Головна
  • Обчислено вартість всього чорнозему України
12:00, 7 червня 2020 р.

Обчислено вартість всього чорнозему України

Обчислено вартість всього чорнозему України

За грубими підрахунками вартість всього чорнозему України складає близько 1 трлн доларів.

Такий висновок, після приблизних обчислень, на своїй сторінці у Фейсбук зробив директор економічних програм Українського інституту майбутнього (UIF) Анатолій Амелін.

Перебуваючи в Ізраїлі він дуже здивувався, дізнавшись, що там мішками продають український чорнозем. Проаналізувавши ринок в інтернеті, знайшов необхідні дані та провів прості обрахунки.

"Виявляється, площа чорнозему в Україні становить 28 млн га, товщина чорноземного шару може варіюватися в широких межах: від декількох сантиметрів до 1,5 метра (60 дюймів) в Україні. Якщо брати як середній показник шару чорнозему в 40 см, то його загальний обсяг в Україні становить 112 млрд тонн. Ціна чорнозему по оголошеннях (на OLX — прим. Ред.) — 200 грн/т», — пише Анатолій Амелін.

В результаті таких обчислень він дійшов висновку, що весь чорнозем України при грубій оцінці коштує $830 млрд - $1 трлн.

Як можна володіти такими багатствами й не вміти ними грамотно розпорядитися?", - додав Амелін.

Також він наголосив, що своїм дописом не закликає продавати те що маємо, а звертає увагу на господарчий підхід та глупоту правителів останні 29 років.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...