• Головна
  • Гірськолижний курорт Славське перейменують
Зміни
12:47, 30 травня 2020 р.

Гірськолижний курорт Славське перейменують

Зміни
Гірськолижний курорт Славське перейменують

Курортне селище Славське на Львівщині перейменують на Славсько. Відповідне рішення у п’ятницю, 29 травня, прийняли депутати місцевої селищної ради. Для остаточного перейменування гірськолижного курорту потрібні відповідні рішення депутатів Львівської облради та Верховної Ради.

«Славське перейменовуємо. Нарешті. Повертаємо історичну і рідну назву Славсько», – повідомила 29 травня депутатка Славської селищної ради Наталія Улинець.

Відповідно до законодавства, наступними мають бути рішення Львівської облради та Верховної Ради.

За твердженням депутатів, - рішення перейменувати Славське на Славсько – це багаторічне бажання місцевих мешканців.

«Селище, віддавна мало назву Славсько, про це свідчать всі архівні документальні джерела українською, польською, німецькою мовами. Але совєтська влада, на жаль, мала таку навмисну практику, переписувати та реєструвати населені пункти на свій манер. Сьогодні на засіданні сесії ми зробили перший крок – прийняли рішення про перейменування, що дає нам можливість продовжити юридичну процедуру з цього питання в цілому», – зазначила депутатка.

Варто зауважити, що до кінця 1940-х років у всіх документах і на картах селище позначалося саме як Славсько. У побутовому спілкуванні цей варіант назви вживається і досі, - повідомляє джерело.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славське #Славсько #курорт
live comments feed...