• Головна
  • В Україні суд не визнає символіку дивізії СС "Галичина" не нацистською
17:38, 27 травня 2020 р.

В Україні суд не визнає символіку дивізії СС "Галичина" не нацистською

Суд визнав протиправною відповідь Інституту нацпам'яті про те, що символіка дивізії СС «Галичина» не є нацистською.

Про це повідомляє видання «Ґрати» з посиланням на свого журналіста

Окружний адміністративний суд Києва 27 травня частково задовольнив позов голови видавництва «Сакцент Плюс» Наталії М’ясникової, яка вимагала від Українського інституту національної пам'яті визнати, що символіка батальйону СС «Галичина» є нацистською.

Позов вона подала ще у 2017 році.

Також рішення суду зобов'язує Інститут Національної пам'яті та його посадових осіб утриматися від поширення подібної інформації в майбутньому.

Учасники «Маршу величі духу», в рамках святкування 75-ї річниці з дня створення дивізії СС «Галичина», у Львові, 28 квітня 2018 рік

Учасники «Маршу величі духу», в рамках святкування 75-ї річниці з дня створення дивізії СС «Галичина», у Львові, 28 квітня 2018 рік

фото - Уніан

Водночас судді відхили вимогу позивачки до Інституту «заборонити пропаганду символіки СС «Галичина» і офіційно спростувати заяву.

Раніше, 16 травня 2017 року, голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович надіслав відповідь на запит одному із інтернет-видань, де вказав, що символіка дивізії СС «Галичина» не відноситься до символіки націонал-соціалістичного режиму, забороненої в Україні.

"В оприлюдненому рішенні суду немає нічого про те, чи є символіка дивізії «Галичина» символікою націонал-соціалістичного тоталітарного режиму.

Суд вирішив, що УІНП не мав відповідати на звернення громадянина щодо приналежності цієї символіки до нацистської. Хоча як УІНП як центральний орган виконавчої влади міг не надати відповіді громадянину, для мене залишається загадкою", - написав Володимир В'ятрович на сторінці у Фейсбук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...