• Головна
  • Медиків забезпечать захисними костюмами: за майже вдвічі вищою ціною
НЕпрозорі закупівлі
15:02, 25 травня 2020 р.

Медиків забезпечать захисними костюмами: за майже вдвічі вищою ціною

НЕпрозорі закупівлі
Медиків забезпечать захисними костюмами: за майже вдвічі вищою ціною

В Україні мають закупити запас захисних костюмів для медиків, яких вистачить на 3 місяці. Вітчизняним виробникам у МОЗ відмовили, а саму вартість захисного одягу завищили аж на 40%.

Державне підприємство "Медичні закупівлі України" до кінця цього тижня має укласти перші угоди на закупівлю засобів індивідуального захисту для українських медичних установ, а перші поставки мають відбутися на наступному тижні, -  повідомляє Правда з посиланням на ОП.

"Необхідно чітко визначити, що забезпеченість засобами індивідуального захисту повинна бути з розрахунку на три місяці. Хочемо зараз сформувати такий запас у лікарнях першої хвилі", – говорить прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

На це нині виділено майже 3 мільярди гривень, а щомісячна потреба для закупівлі необхідних засобів для всієї України становить приблизно 750-760 млн грн.Генеральний директор держпідприємства "Медичні закупівлі України" Арсен Жумаділов повідомив, що ДП з вівторка розпочинає закупівлі за скороченою процедурою в системі ProZorro.

Також відповідно до угоди зі Світовим банком Україна має закупити респіратори на суму 1,2 млн доларів.

Нагадаємо, для того, щоб купити захисні костюми для медиків, МОЗ спочатку звернулися до свого держпідприємства "Медичні закупівлі", щоб ті закупили костюми. 

Орієнтовна ціна за костюм, на яку розраховував МОЗ і його керівництво, була близько 400 грн.

Держпідприємство "вторгувало" кращу ціну і домовилося з українським виробником, що ті поставлять костюми по 245 грн за штуку, або на 40% дешевше за рахунок великої партії товару.

Тендер був проведений відповідно до всіх вимог щодо якості, які раніше публікувало міністерство та відповідно до якого закуповували костюми всі області, лікарні та навіть волонтери.

Але міністр охорони здоров'я Максим Степанов відмовився підписувати документи та купувати костюми за нижчою ціною. 

МОЗ переоголосило тендер і менше ніж за добу знайшло переможця з ціною майже в 2 рази вищою за попередню, а саме по 488 грн за одноразовий костюм!

Також у міністерстві дописали ще одну вимогу до сертифікації, відповідно до якої майже все, що купувалося до того в Україні – не підходить. 

Спершу у МОЗ сказали, що від українських костюмів відмовилися, бо у них проблема зі швами.

В Офісі президента назвали трохи іншу причину відмови від українських виробників –  начебто у вітчизняних виробників немає відповідної тканини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...