• Головна
  • В Україні за межею бідності можуть опинитись більш як 6 мільйонів громадян
20:15, 21 травня 2020 р.

В Україні за межею бідності можуть опинитись більш як 6 мільйонів громадян

В Україні за межею бідності можуть опинитись більш як 6 мільйонів громадян

Внаслідок соціально-економічної кризи, спричиненої епідемією коронавірусу, понад 6 мільйонів українців можуть опинитись за межею бідності.

Про це пише Прямий з посиланням на показники консервативного сценарію Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), що базується на макропрогнозі Кабінету міністрів України.

Згідно розрахунків ЮНІСЕФ, рівень бідності зросте з 27% до 44% і кожна друга родина з дітьми опиниться у скрутному фінансовому становищі.

ЮНІСЕФ висловив стурбованість тим, що погіршення економічної ситуації найбільш негативно вплине на багатодітні сім’ї, одиноких батьків з дітьми, родини з дітьми до трьох років та одиноких пенсіонерів віком за 65 років й закликав президента, парламент, уряд та місцеву владу вжити термінових ефективних заходів соціального захисту для пом’якшення наслідків Covid-19.

"Попри теперішні обмеження державного та місцевих бюджетів, подолання дитячої бідності повинно стати головним пріоритетом, інакше у довгостроковій перспективі неминучі проблеми розвитку для всієї країни. Йдеться, у тому числі, про збільшення кількості дітей у інтернатних закладах, еміграцію, проблеми зі здоров'ям та економічним становищем родин, а також в цілому перешкоди до розвитку дитини", - сказано в офіційному прес-релізі організації.

ЮНІСЕФ запропонувало розглянути можливість тимчасової універсальної виплати всім домогосподарствам з дітьми та розширювати існуючі програми з підтримки сімей, зокрема, збільшити щомісячні виплати допомоги при народженні дитини.

"Міжнародний досвід підтверджує, що поєднання грошових виплат із локальними механізмами соціальних послуг є найбільш успішною системою соціального захисту", - заявляє ЮНІСЕФ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...