• Головна
  • Керівники лікарень лише наполовину повідомляють про випадки COVID-19 серед медиків
18:50, 18 травня 2020 р.

Керівники лікарень лише наполовину повідомляють про випадки COVID-19 серед медиків

Керівники лікарень лише наполовину повідомляють про випадки COVID-19 серед медиків

Керівники лікарень нехтують обов'язком повідомляти Державну службу з питань праці про кожен випадок захворювання на коронавірус серед медиків.

Про це на своїй сторінці у Фейсбук пише головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Кожен такий випадок повинен розглядатися як професійне захворювання, по кожному випадку Держслужба з питань праці повинна проводити розслідування.

"На жаль, керівники закладів охорони здоров’я нехтують цим. З понад 3-х тисяч випадків захворювання COVID-19 серед медичних працівників, станом на зараз повідомлено тільки про захворювання кожного 2-го медика!" - зазначає Ляшко.

Із загальної кількості випадків розслідування завершено тільки 10 розслідувань. У 7 з них встановлено зв'язок між професійною діяльністю та хворобою.

Чому так відбувається, з'ясовували на нараді з працівниками Держпраці, Держпродспоживслужби та Міністерства охорони здоров’я.

Є проблеми з долученням епідеміологів до складу профільних комісій. Сьогодні свої пояснення нададуть керівники 5 лабораторних центрів, які не делегують епідеміологів до складу комісій - повідомляє Ляшко.
Також він наголосив, що медики не повинні страждати через бюрократичні процедури і тому ініціюватиме розгляд цього питання на засіданні національної комісії ТЕБтНС.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...