03247.com.ua завітали на Миколаївське сміттєзвалище. Борислав повторить шлях Миколаєва?

фото - 03247.com.ua

14 травня 2020 року відбулась пресконференція міського голови Борислава Ігоря Яворського щодо питання упорядкування міського сміттєзвалища.

За словами Ігоря Яворського, 26 квітня був останній день роботи на сміттєзвалищі орендаря ТзОВ "КОМ-ЕКО-БОРИСЛАВ 2010" в особі директора Василянського О. В, а 27 квітня об’єкт за рішенням сесії міської ради та виконавчого комітету був переданий КП "ЕКО-МІСТО", директором якого є Сорока І. В. На сьогодні об’єкт є небезпечним й завдає шкоду довкіллю.

Попередній орендар, господарюючий з 2010 року, у зв’язку з порушенням законодавства, має позивні вимоги суду про закриття сміттєзвалища. Тож існує загроза закриттю об’єкта. Проте, якщо й закривати, то в цивілізований спосіб, - розповів Ігор Яворський.

На конференції були присутні спеціалісти, що обізнані в галузі вивезення, перероблення і заховання сміття, котрі поділились думками щодо вирішення проблеми на бориславському сміттєзвалищі. Зокрема, розповіли про революцію на Миколаївському сміттєзвалищі, на якому були деякі аналогічні проблеми, що й на звалищі у Бориславі. Тому, гості конференції - адвокат, керуючий партнер юридичної компанії «АйЕмПартнерс», депутат Львівської міської ради Роман Іванців та Богдан Михалусь, засновник і власник компанії «ГрінЕра Україна» (компанія займається вивезенням, переробленням і захованням сміття) можуть взяти під свій контроль ситуацію на бориславському об’єкті й таким чином реформувати його.

Роман Іванців – адвокат, керуючий партнер юридичної компанії «АйЕмПартнерс», депутат Львівської міської ради:

Звалище у Миколаєві експлуатувалося 50 років. Проте, ми були готові взяти його під своє керівництво. За допомогою коштів, взятих за додатковий об’єм сміття з інших населених пунктів, була можливість зробити порядок на об’єкті.

Сміттєзвалище втрамбували, все перешарували в ґрунт, навіть сміттєві кульки з дерев вручну познімали, навели порядок до вимог ДБН та ДСанПіН. На об’єкті поставили камери, шлагбауми тощо. Також зробили й комп’ютеризований офіс.

Зараз у Бориславі критична ситуація з сміттєзвалищем. Прийде час, й люди зрозуміють, що за сміття, яке привозять, платять гроші. Але тільки в тому випадку, коли будуть збудовані належним чином об’єкти, які унеможливлюють шкоду для навколишнього середовища.

Богдан Михалусь – засновник і власник компанії «ГрінЕра Україна» (компанія займається вивезенням, переробленням і захованням сміття):

Бориславське звалище розташоване на підвищенні, його обдуває вітер й розносить навсібіч. Фільтрати на бориславському звалищі несуть загрозу для довкілля й людей, що живуть поблизу. Потрібно дуже ретельно контролювати підземні води, не допускати їх забрудненості й провести очищення потоків.

Ми вже провели геодезичну зйомку звалища й виявили, що сміття виходить за межі території об’єкта. Наше завдання – впорядкувати сміття й розмістити його у межах території звалища.

Також, потрібно втрамбувати й перешарувати сміття. В практиці, відкрита ділянка по площі не повинна перевищувати 50 м. кв. Крім того, ввести систему цілодобового відеонагляду, зробити дорогу та один в’їзд, освітлення, поставити ваги й шлагбаум. Звичайно, міні офіс теж потрібен.

Дискутували на пресконференції довго. Обговорювали можливості впровадження досвіду реформування Миколаївського звалища у Бориславі. Як запевняють спеціалісти, не має значення, чиє сміття будуть завозити у Борислав. Головне – скільки коштів за це сміття отримає місто.

Міський голова Борислава Ігор Яворський каже, що він не готовий остаточно висловитись щодо вирішення питання упорядкування міського сміттєзвалища, адже наразі тривають активні дискусії.

Поки ситуація з бориславським звалищем в стані невагомості й остаточного рішення не прийняли, журналісти 03247.com.ua вирішили завітати в гості на сміттєзвалище у Миколаїв й на власні очі побачити реформування об’єкту, про яке експерти розповідали на конференції.

Як виявилось, на звалищі у Миколаєві справді відбулись певні зміни у кращу сторону. При в’їзді вантажівки проходять документальну перевірку, сміттєзвалище впорядковане й утрамбоване, а задля безпеки об’єкта, на території встановлені відеокамери.

Проте, на ваги вантажівки не заїжджають. Прямують розвантажуватись без перевірки на об’ємність сміття.

Працівниця Миколаївського ПАТ "Пасічний кар'єр "Дністер" розповідає, що пропрацює тут понад 14 років. За 2017-2018 роки на звалищі справді відбулись позитивні зміни, зокрема, сморід чути в рази менше.

На запитання журналістів про зважування вантажівок при в’їзді, жінка відповіла, що два роки тому машини заїжджали на вагу, і за цю послугу розрахунок проводила фірма ТОВ "ІНВЕСТИЦІЙНА ФІРМА "ЕКОТЕХ". Натомість зараз, із незрозумілих для нас причин, цього не відбувається. 

Отож, позитивні зміни на сміттєзвалищі у Миколаєві направду відбулись. Сміття впорядковане, смороду стало в рази менше, об'єкт знаходиться під наглядом камер й приймає сміття з усього Миколаївського району. Проте, чому машини не заїжджають на ваги - відповідь журналісти не отримали. За останні два роки після розірвання договору з ТОВ "ІНВЕСТИЦІЙНА ФІРМА "ЕКОТЕХ", сміттєзвалище Миколаєва помалу повертається до попереднього стану. 

На сьогодні питання упорядкування сміттєзвалища у Бориславі залишається не вирішене. Яке рішення приймуть й чи буде підтримка громади, наразі невідомо. Хотілося, щоб в перспективі на звалищі у Бориславі був порядок й об'єкт приносив чималий дохід, який, зокрема, позитивно вплине на розвиток нафтового міста й вирішення нагальних проблем Борислава. 

фото - 03247.com.ua

борислав миколаїв сміттєзвалище сміття 03247.com.ua реформи
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Різне
На своє перше патрулювання у місті Дрогобичі вийшли військовослужбовці патрульної роти 2 Галицької бригади Національної гвардії України. Нацгвардійці будуть охороняти громадський порядок у складі самостійних піших патрулів з 18 до 24 години. Про це повідомляє сторінка 2 Галицької бригади Національної гвардії України у Фейсбук. Як зазначив начальник Дрогобицького відділку поліції полковник Іван Малиш, місто потребує додаткових правоохоронців, аби стабілізув...
Політика
Місцеві вибори вже не за горами, вже 25 жовтня ми обиратимемо міського голову Трускавця, депутатів міської ради, а крім того і депутатів до Львівської обласної ради. Протягом наступних п’яти років вибрані нами люди будуть представляти Трускавець в області. Кандидатів безліч, багато з них з’явились тільки перед виборами, а обирати потрібно тих, хто завжди був разом з громадою. Тих, хто багато років робив та робить добрі справи для свого рідного краю. Таким...
Новини компаній
Купити плед з вовни мериноса тепер можна зручно та легко. На вибір доступні вироби різного дизайну та стилю, головне обирати якісний та той, що буде до смаку. Ніжний і пухнастий плед із витонченим малюнком стане прекрасним завершальним акордом вашої постільної білизни. Відпочинок під таким пледом не тільки дуже приємний, але й благотворно впливає на весь організм: допомагає при застуді, бронхітах, безсонні, підвищеному артеріальному тиску, ревматичних, суг...
Новини компаній
Вы хотите удивить необычным сюрпризом близкого человека, друга или коллегу по работе? Тогда махровый халат с вышивкой, то, что вам необходимо! Приобрести его можно в интернет-магазине «Dicotton». Опытные мастера, выполняя каждый заказ, вкладывают в него не только свое мастерство и высокий профессионализм, но и частичку души, чтобы клиент получал исключительно огромное удовольствие и положительные эмоции от этой полезной и практичной вещи. Подарок на заказ:...
Новини компаній
Вентиляційні решітки -- це пристрої, що є незамінною складовою вентиляційної системи, а отже виконують важливі функції. Ці прилади захищають повітропроводи від попадання в нього пилу, комах та іншого сміття. Крім цього здатні очищувати повітря шляхом заміни відпрацьованого на свіже. Жодна якісна вентиляція не обходиться без вентиляційних решіток. До того ж, ці пристрої мають важливе значення у формуванні дизайну, адже є важливими елементами декору. Вони пр...
Новини компаній
Антискользящие накладки на ступени предназначены для снижения риска получения травмы человеком. Их установка выполняется на крутых лестницах и высоких порогах. Особенно они эффективны в слякотное и холодное время года. За счет особенности конструкции, изделие может выдержать большую нагрузку, при этом не деформироваться. Имеет устойчивость к перепадам температуры и негативному влиянию окружающих факторов. Для изготовления используется резиновая вставка и а...
Новини компаній
Компрессоры – это оборудование предназначено для того, чтобы обеспечивать подачу сжатого воздуха под высоким давлением. Более профессиональным языком это называется преобразованием энергии электрической в пневматическую (энергия сжатого воздуха). В целом ряде инструментов используется сжатый воздух. Такое оборудование отличаются высокой экономичностью и безопасностью. Без такого оборудования, не составляет возможным произвести процедуры по покраске, накачк...
Політика
Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський звернувся до президента України Володимира Зеленського із проханням припинити політичні репресії проти кандидатів від “Європейської Солідарності”.  Про це Кульчинський заявив у своєму відеозверненні, пише Четверта студія. Як йдеться у зверненні, на обласному сайті Служби безпеки України з’явилась інформація, яка “нагадує більше брудне політичне замовлення”. Кульчинський відзначає, що за п’ять років його роботи п...
Політика
Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський звернувся до президента України Володимира Зеленського із проханням припинити політичні репресії проти кандидатів від “Європейської Солідарності”.  Про це Кульчинський заявив у своєму відеозверненні, пише Четверта студія. Як йдеться у зверненні, на обласному сайті Служби безпеки України з’явилась інформація, яка “нагадує більше брудне політичне замовлення”. Кульчинський відзначає, що за п’ять років його роботи п...