• Головна
  • Які країни відкрили кордони для іноземців?
18:00, 14 травня 2020 р.

Які країни відкрили кордони для іноземців?

Які країни відкрили кордони для іноземців?

Пандемія коронавірусу завдала чималих збитків світовій економіці й туристичній галузі зокрема. У країнах Європи зараз дефіцит робочої сили. Нікому ягоди збирати й будинки будувати. Іноземці активно шукають способи перевезення робітників з інших країн до себе. А українці, які сидять без роботи й витрачають останню копійку масово готові поїхати на заробітки.

Щодо туризму, як кажуть експерти,цьогорічні втрати туристичного потоку сягнуть 20-30%, а надолужувати їх прийдеться 5-7 років.Очікуване у 2020 році падіння кількості міжнародних туристів призведе до зниження надходжень від міжнародного туризму на 300-450 млрд дол. 

Відкривати кордони в Україні для іноземців поки що не спішать. 

"Для орієнтиру ми більше беремо для себе Польщу, адже ми йдемо за схожим сценарієм. Тільки вона на два тижні попереду з епідситуацією. Уже будемо дивитися, як вони будуть відкривати. Розумієте, коронавірус - новий вид інфекції, тому складно робити орієнтовні прогнози. Вони досить рідко підтверджуються", - розповів головний держсанлікар Віктор Ляшко.

Проте, деякі іноземні країни відкривають свої кордони й готуються поступово надолужувати втрачене.

24tv.ua наводить список країн, які відкрили кордони до кінця карантину.

Чехія

Чехія стала першою країною, яка вирішила відкрити кордони. 24 квітня чеський уряд прийняв рішення зняти заборону на вільне пересування й дозволити громадянам країни виїжджати закордон для відпочинку.

Повернувшись на територію країни, мандрівник повинен буде надати довідку про відсутність коронавірусної інфекції або пройти 14-денний карантин. 

Країни Балтії: Литва, Латвія та Естонія

Країни Балтії мають між собою відкриті кордони й мешканці цих країн можуть вільно пересуватися між Литвою, Латвіє та Естонію без дотримання карантину З 11 травня Литва дозволила в'їзд для польських працівників, студентів та підприємців без карантинних вимог. Єдине, що необхідне полякам при перетині кордону – документ, який засвідчує мету поїздки (посвідчення, довідка з навчального закладу, документ про місце роботи тощо).

Від 15 травня Балтійські країни відкриють кордони для всіх туристів, але після приїзду прибулі повинні будуть дотриматися двотижневої самоізоляції. 

Польща

Від 13 травня уряд Польщі вирішив звільнити від дотримання карантину поляків, які працюють чи навчаються в сусідніх країнах ЄС, а також громадян з Чехії, Німеччини, Словаччини, Швеції, Данії та Литви, які перетинають польський кордон у професійних, ділових, економічних чи освітніх цілях. 

Нове правило не застосовуватиметься до людей, які практикують медичну професію та працюють у центрах соціального забезпечення. 

Громадяни всіх інших країн, зокрема й українці, які прибувають до Польщі, повинні пройти 14-денний карантин. 

Фінляндія 

Від 14 травня Фінляндія дозволить в'їзд сезонним робітникам з країн ЄС. Також до країни можна в'їжджати студентам, що навчаються у Фінляндії, по роботі, у ділових поїздках та людям, які подорожують з вагомих сімейних причин. 

Німеччина

З 16 травня Німеччина почне ослаблення прикордонних обмежень. Зокрема, з 16 травня заплановано зняття обмежень на кордоні з Люксембургом і Данією. Повністю відкрити кордони планують з 15 червня.

Які країни планують відкрити кордони влітку

Деякі країни заявили, що планують відкрити свої кордони влітку й навіть назвали приблизні дати. Все залежатиме від епідеміологічної ситуації – якщо вона погіршиться, відкриття кордонів знову перенесуть.  

Які країни назвали приблизні дати відкриття кордонів:

  • Грузія – планує приймати туристів з 1 липня;
  • Кіпр – з 9 червня відкриє авіасполучення, а з 9 травня - морські порти.
  • Туреччина – відновлення міжнародних чартерних рейсів до країни планують 12 червня, приймати іноземних туристів планують з 1 липня;
  • Німеччина – планує повністю відкрити кордони з 15 червня.
  • Словаччина – планує відкрити кордони з Австрією, Чехією, Польщею та Угорщиною 27 травня;

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кордони #відкриття #іноземці #робота за кордоном
live comments feed...