• Головна
  • Чіпування та вакцина від COVID-19: міф чи правда?
11:00, 8 травня 2020 р.

Чіпування та вакцина від COVID-19: міф чи правда?

Засновник корпорації Microsoft, благодійник і один з найбагатших людей у світі Білл Гейтс став головним героєм конспірологічних теорій про виникнення коронавірусу. Теорія змови зародилася в США в лютому і недавно дійшла до українців. Корреспондент.net розповідає подробиці.

Рідкі чипи для контролю за людьми "вже" в Україні

По всій Америці люди виходять на вулиці протестувати і чинити заворушення, щоб змусити владу скасувати карантин. Багато рядових американців вважають, що коронавірус - це привід, щоб імплантувати людям чипи, насадити в США соціалізм і наблизити царство Антихриста.
"У нацистів була фраза, що прикриває все зловживання: "Це для вашої ж безпеки", - говорять деякі плакати.
Інші звинувачують масонів, геїв, світовий уряд, який під шумок самоізоляції нібито всаджує в громадян чипи. Американський політик Пет Робертсон вважає, що причина пандемії - кунілінгус, бо так переносяться "хімікати з приватних частин жінок".
Надзвичайно популярним стала теорія заговору, в якій мільярдера і філантропа Білла Гейтса, який підтримує розробку вакцин і бореться за практику охорони здоров'я, порівнюють з Антихристом, а його зусилля з протидії коронавірусу називають спробою вживити людям мікрочипи.
В опублікованому 17 квітня спільному розслідуванні авторитетної газети New York Times і Zignal Labs йдеться, що Гейтс є головною метою конспірологічних теорій про виникнення коронавірусу.
Як відомо, його фонд багато грошей вкладає в загальну вакцинацію дітей в усьому світі, а також в розвиток цифрових платформ.
Найчастіше теорії зводяться до того, що або Білл Гейтс сам створив вірус, щоб збагатитися на пандемії, або він таким чином хоче встановити у світі глобальну систему стеження і контролю.
Уся ця конспірологія наклалася на іншу теорію змови - про вишки стільникового зв'язку 5G, які, як вважається, поширюють коронавірус. Тепер їх спалюють по всьому світу.
Причиною нападок вважається виступ Білла Гейтса 2015 року на платформі TED, де він попереджає, що не ядерна війна, а глобальна пандемія є найбільш небезпечною для людства. До сьогоднішнього дня запис набрав більше 25 мільйонів переглядів на YouTube.
Як з'ясувала New York Times, за два місяці на американському телебаченні і в соцмережах було більше 1,2 мільйона згадок про зв'язок Білла Гейтса з коронавірусом. У квітні теорія досягла піку з більш ніж 18 тисячами згадувань в день. Відео на YouTube про зв'язок Гейтса з коронавірусом набирають мільйони переглядів.
Наприкінці квітня на російському федеральному Першому каналі випустили 16-хвилинний сюжет під назвою Троянський кінь світової пандемії, присвячений "ролі" Гейтса в поширенні коронавірусу по світу.
Творці програми переказали поширені в мережі непідтверджені конспірологічні теорії, які свідчать, що Гейтс хоче винищити частину людства, щоб скоротити викиди вуглекислого газу.
Йдеться про виступ в 2010 році, в якому мільярдер говорить про скорочення населення на 10-15 відсотків.
"Ось тобі і добрий лікар Айболить Білл Гейтс. Виходить, що мільярдер спонсорує ВОЗ для того, щоб скоротити популяцію планети", - говорив голос за кадром, що показує вакцинацію дітей в бідних країнах Африки та Азії.
"Сьогодні у світі налічується 6,8 мільярда людей. Ми, ймовірно, дійдемо до 9 мільярдів. З урахуванням дуже хороших результатів нових вакцин, медичних послуг і контролю народжуваності все, можливо, вийде скоротити на 10-15 відсотків, але фактор росту все одно залишиться приблизно на позначці в 1,3", - говорить Гейтс.
Насправді він має на увазі не скорочення населення, а його приріст, оскільки він занадто великий (фактор 1,3 означає збільшення на 30 відсотків).
У сюжеті також розповідається про "цифрове рабство" і про те, що наступний крок "тіньового уряду" - чипування людства. Чипування, за словами автора сюжету, дозволить відключати неугодних осіб від системи і залишати їх без засобів до існування.
Незабаром цю теорію розвинув відомий російський режисер і актор Микита Михалков. У своїй авторській передачі на каналі Росія 24 він розповів, що це тільки на словах мова йде про вакцинацію населення, а на ділі - вживлення рідких чипів.
Зокрема, режисер посилається на документи "системи криптовалюти, що використовує дані активності тіла". Якщо чип, введений людині, буде реєструвати виконання заданих умов, то той буде отримувати "криптобонуси", пояснює режисер. Метою ж чипування є "скорочення людства".
До слова, повтор передачі з ефіру зняли. Сам Михалков заявив про цензуру. Тим часом, прокуратура Москви вимагала порушити кримінальну справу через фейк про штучне створення коронавірусу для чипування населення. Проти кого - не повідомляється.
Прихильниками цієї теорії виявилися багато російських знаменитостей, які переказують її в медіа. Гейтс поки відмовчується. "Заперечити нічого", - пояснюють "знаючі" люди в роликах на YouTube.

В українських медіа вже з'являються такі фейки:

На цьому тижні в соцмережах з'явився ролик, в якому житель України також "пояснює", що вакцина від коронавірусу вже давно створена і повторює теорію про чипізації. На запитання журналіста, звідки він це знає, чоловік відповідає, що "всі православні знають".
 Однак конспірологічні сайти і блоги розповсюджували фейкові новини про Біла Гейтса задовго до епідемії коронавірусу.
"Точно такі ж чутки гуляли під час епідемії Зика і масштабних кампаній вакцинації від поліомієліту: його звинувачували в намірі заразити африканське населення вірусом через вакцину", - нагадує соціолог Жоселін Род з Вищої школи охорони здоров'я Франції.
Він досліджував дезінформацію у сфері вакцинації і каже, що це часта історія.
"Існують добре відпрацьовані сценарії, які повторюються від епідемії до епідемії. У них ми бачимо приблизно одні й ті ж методи і учасників", - говорить фахівець.
За його словами, засновник Microsoft - зручна мета, тому що його роль мільярдера-філантропа, який займається питаннями вакцинації, природним чином викликає підозри.
Проблема в тому, що поширювані через інтернет фейки впливають на політику у сфері охорони здоров'я. Соціолог провів дослідження в 2009 році, коли з'явився грип A (H1N1).
"Ми вирішили розібратися з тим, до яких наслідків можуть привести теорії змови, і показали зв'язок між підтримкою конспірологічного погляду на ситуацію і небажанням застосовувати превентивні заходи, які рекомендовані державною владою", - розповів Род.
Йдеться про популярний в останні роки рух антищеплеників. Недовіра до вакцинації серед українців вже призвела до епідемії кору, яка перекинулася на інші європейські країни.
Чому люди вірять конспірологам. Мозок людини так влаштований, щоб через нестачу інформації, особливо в такій стресовій ситуації, як світова криза, до якої привела пандемія коронавірусу, добудовувати пояснення, які здаються найбільш логічними на основі тих знань, які вже є у людини.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...