Олександра Ломаєва про коронавірусні справи Борислава та готовність до виходу з карантину

Громадська організація "Обєднання християн воїнів АТО" опублікувала інтерв'ю із завідувачем інфекційного відділення Бориславської ЦМЛ.

Олександра Ломаєва розповіла про готовність виходу Борислава з карантину, забезпечення міста необхідною кількістю тестів та їх отримання, можливість зробити експрес-тест на коронавірус удома, відновлення роботи малого та середнього бізнесу, нещодавній випадок завезення хворого на коронавірус в Борислав, забезпечення медпрацівників засобами захисту та як вберегтися від COVID-19 у багатоквартирному будинку.

Пані Олександра наголосила, що місто навряд чи готове до виходу з карантину:

Бориславчани розслабились. Багато людей ходять без масок, збираються групами у церквах, скверах, на спортивних майданчиках. Якщо пандемія прийде до нас, перехворіють усі. А, оскільки спалаху захворювання в Бориславі не було, то є вірогідність масового захворювання населення після закінчення карантину.

Чи забезпечено місто необхідною кількістю тестів?

Тести на антитіла до короновірусної інфекції є. Їх отримано по спонсорській допомозі, але жодного позитивного результату вони не показали навіть у людини, у якої згодом було діагностовано це захворювання. Ми не покладаємось на експрес-тести , використовуємо їх задля моніторингу. Для діагностування використовуємо придбані лікарнею ПЛР-тести , що дають змогу визначити наявність інфекції. У нас є близько 100 тестів на ПЛР, їх запас є також в адміністрації лікарні.

То чи готовий Борислав до спалаху епідемії?

На даний час хворих, у яких підтверджена наявність вірусу COVID-19, спеціальна бригада везе на лікування у Львів. Якщо буде спалах, хворих прийматиме Стебницька лікарня. Вона повністю готова. Обладнана приладами ШВЛ (штучна вентиляція легень) і всім необхідним для лікування хворих з тяжким перебігом хвороби. Але значній частині хворих не буде потрібно госпіталізацію (класти на кисень) , вони лікуватимуться в дома. Вже починають говорити про другу хвилю і це проблема, адже є носії..

Чи можна зробити експрес-тест на коронавірус удома?

Тести коштують недешево. Сайти аптечних мереж пропонують швидкі тести за ціною 445-540 гривень. Робити вдома тест можна, якщо людина прочитає інструкцію і зрозуміє, як це правильно зробити. Але треба з обережністю ставитись до результатів – за тлумаченням краще звернутись до лікаря.

Чи можна відновити роботу малого та середнього бізнесу , за умови дотримання санітарно-епідемічних заходів?

При належній організації епідемічних заходів можна відновлювати роботу малого та середнього бізнесу. Як відомо , через обмежувальні заходи страждають як бізнес, так і бюджет громади.

Що робити, щоб забезпечити людей від захворювання в умовах багатоквартирного житлового будинку?

Через велике скупчення людей в умовах недостатнього простору, варто дезінфікувати під’їзди, ліфти, сходові клітки та коридори хоча би два рази на день. Якби усі мешканці користувались масками та рукавичками , то кількість обробок можна було би скоротити до однієї на ніч для профілактики. Дезінфекційний розчин наносять як валком (при гладких поверхнях) так і зрошенням.

Які засоби слід використовувати для дезінфекції?

Вірус «боїться» хлоровмісних препаратів. Тому важливо частіше дезінфікувати 1,5% розчином хлору магазини, місця перебування людей, особливо тісні простори. Але ці препарати можна використовувати за відсутності людей .

Нещодавній випадок із завезенням хворого на корона вірус в Борислав викликав багато питань у населення. Чому його одразу не повезли у Львів?

Це результат нескоординованої роботи медичних закладів в регіоні. Сподіваюсь, що більше такого не трапиться.

Чи забезпечені медпрацівники засобами захисту?

Ми багато кому вдячні за допомогу у забезпеченні засобів захисту, дезінфекційних препаратів, харчових продуктів. Але у випадку спалаху епідемії їх явно не вистачатиме. Одна лише медсестра повинна змінювати рукавиці близько 6-7 разів на зміну. Тут економити не можна.

Також, задля втамування цікавості користувачів facebook щодо питання вакантної посади головного лікаря та готовності Олександри Ламаєвої взяти участь у конкурсі, лікарка констатує категоричне небажання. Пояснюючи, що поєднання обов’язків управлінця лікарнею з фаховим лікуванням є неможливим: «Ця адміністративна посада не для мене».

Юля Гасій


Джерело: Громадська організація "Обєднання християн воїнів АТО"

Олександра ломаєва борислав інтерв'ю карантин коронавірус
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Різне
Городяни викладають у соцмережі світлини У Львові вже з’явилися представники, які проводять  «опитування від президента». Світлини вже оприлюднюють у соцмережах. «25.10.2020 о 08:00. Львів – ось так виглядає 5 питань від президента сьогодні в день виборів місцевих біля дільниць. Фото з приватних повідомлень», – зазначається на сторінці спільноти «Варта 1», де оприлюднено світлини з місця події.
Різне
Сьогодні в Україні перевели годинник на зимовий час. О 4 годині ночі стрілки годинника перевели на одну годину назад. Сьогодні, 25 жовтня, в Україні перевели стрілки годинника на годину назад. О 4 годині ночі час перевели на третю годину. Таким чином ми спимо на годину довше.  Більшість сучасних телефонів, комп'ютерів та інших гаджетів автоматично переводяться на зимовий час. А ось час на механічних годинниках і будильниках доведеться виправляти вручну. Як...
Різне
Сьогодні, 22 жовтня, відбулося відкриття інформаційних вказівників біля двох трускавецьких музеїв – вілли «Ґопляна» (тепер художній музей Михайла Біласа) та вілли «Саріуш» (тепер музей історії міста-курорту). Пише Трускавецька міська рада на своєму офіційному сайті.  Ініціатива ознакування туристичних об’єктів курорту Трускавець належить раднику міського голови Русланові Пристаю. Міський голова Андрій Кульчинський підтримав цю ідею, процес рушив з місця, т...
Різне
У трускавчанки Марії Бутрим (дівоче прізвище Козирева) лікарі діагностували страшну хворобу – пухлину у мозочку. Операцію призначено на 29 жовтня в інституті нейрохірургії ім. Ромаданова у Києві. Пухлину треба видалити терміново. Пухлина збільшується, тисне на мозок, і потрохи починають відмовляти рефлекси ковтання та інші рефлекси.   Вартість операції – 100 тисяч гривень. Молода сім`я артистів цирку не має таких грошей, тому звертається до всіх небайдужих...
Новини компаній
Самая одержимая ароматами культура в мире может научить нас новым способам использования ароматов. Давайте совершим буквальное путешествие по Ближнему Востоку и узнаем, как наложить чары соблазна, смешивая и сочетая духи. Одно из самых популярных парфюмерных масел в мире вы найдёте на сайте naima.com.ua/category/category_172/al-rehab/ Как обновить запах парфюма Большинство современных ароматов построены так, что, по сути, обеспечивают встроенное наслоение:...
Новини компаній
Поворотный кулак входит в состав передней подвески транспортного средства. Конструкция позволяет разворачивать колеса и принимает на себя основную нагрузку при езде, из-за чего повреждается. Ремкомплект поворотного кулака служит для своевременной замены неисправной детали. Причины неисправности поворотного кулака Срок службы поворотного кулака зависит от стиля вождения, качества дорожного покрытия и материалов, из которых произведена подвеска. Из-за постоя...
Новини компаній
Машинки для татуажа могут работать напрямую от сети. Зачастую в линиях электропередачи наблюдаются перебои напряжения. В такие минуты специалисты замечают, что игла то замедляет, то ускоряет свой ход. Машинка отвечает на сбои характерным звуком и работает то быстро, то медленно. На pmpro.com.ua представлены источники питания Critical. Они обладают максимально высокие показатели мощности наряду с приемлемой ценой. Для чего нужен блок Блок предназначен для п...
Новини компаній
Процесс нанесения татуировки на тело — это длительный и очень кропотливый процесс, требующий от мастера умений и терпения. В своей работе специалист всегда использует только проверенные и стерильные инструменты, от качества которого во многом зависит как конечный результат, так и здоровье клиента. Как проходит процедура Набивание рисунка на тело требует определенной подготовки. Так, следует первым делом определиться с изображением, наносимым на тело. После...
Новини компаній
Винтовая лестница в частном домостроении Винтовые лестницы в интерьер современного дома пришли из Средневековья. Конструкционно они выполнены в виде опоры, на которую крепятся ступеньки, подъем выполняется по часовой стрелке. Такая конструкция шла на всю высоту здания. Защитникам крепости лестница давала некоторые преимущества перед нападавшими. Популярность винтовых конструкций в современном строительстве объясняется их удобством и компактностью. С их пом...