13:40, 7 травня 2020 р.
Олександра Ломаєва про коронавірусні справи Борислава та готовність до виходу з карантину
Громадська організація "Обєднання християн воїнів АТО" опублікувала інтерв'ю із завідувачем інфекційного відділення Бориславської ЦМЛ.
Олександра Ломаєва розповіла про готовність виходу Борислава з карантину, забезпечення міста необхідною кількістю тестів та їх отримання, можливість зробити експрес-тест на коронавірус удома, відновлення роботи малого та середнього бізнесу, нещодавній випадок завезення хворого на коронавірус в Борислав, забезпечення медпрацівників засобами захисту та як вберегтися від COVID-19 у багатоквартирному будинку.
Пані Олександра наголосила, що місто навряд чи готове до виходу з карантину:
Бориславчани розслабились. Багато людей ходять без масок, збираються групами у церквах, скверах, на спортивних майданчиках. Якщо пандемія прийде до нас, перехворіють усі. А, оскільки спалаху захворювання в Бориславі не було, то є вірогідність масового захворювання населення після закінчення карантину.
Чи забезпечено місто необхідною кількістю тестів?
Тести на антитіла до короновірусної інфекції є. Їх отримано по спонсорській допомозі, але жодного позитивного результату вони не показали навіть у людини, у якої згодом було діагностовано це захворювання. Ми не покладаємось на експрес-тести , використовуємо їх задля моніторингу. Для діагностування використовуємо придбані лікарнею ПЛР-тести , що дають змогу визначити наявність інфекції. У нас є близько 100 тестів на ПЛР, їх запас є також в адміністрації лікарні.
То чи готовий Борислав до спалаху епідемії?
На даний час хворих, у яких підтверджена наявність вірусу COVID-19, спеціальна бригада везе на лікування у Львів. Якщо буде спалах, хворих прийматиме Стебницька лікарня. Вона повністю готова. Обладнана приладами ШВЛ (штучна вентиляція легень) і всім необхідним для лікування хворих з тяжким перебігом хвороби. Але значній частині хворих не буде потрібно госпіталізацію (класти на кисень) , вони лікуватимуться в дома. Вже починають говорити про другу хвилю і це проблема, адже є носії..
Чи можна зробити експрес-тест на коронавірус удома?
Тести коштують недешево. Сайти аптечних мереж пропонують швидкі тести за ціною 445-540 гривень. Робити вдома тест можна, якщо людина прочитає інструкцію і зрозуміє, як це правильно зробити. Але треба з обережністю ставитись до результатів – за тлумаченням краще звернутись до лікаря.
Чи можна відновити роботу малого та середнього бізнесу , за умови дотримання санітарно-епідемічних заходів?
При належній організації епідемічних заходів можна відновлювати роботу малого та середнього бізнесу. Як відомо , через обмежувальні заходи страждають як бізнес, так і бюджет громади.
Що робити, щоб забезпечити людей від захворювання в умовах багатоквартирного житлового будинку?
Через велике скупчення людей в умовах недостатнього простору, варто дезінфікувати під’їзди, ліфти, сходові клітки та коридори хоча би два рази на день. Якби усі мешканці користувались масками та рукавичками , то кількість обробок можна було би скоротити до однієї на ніч для профілактики. Дезінфекційний розчин наносять як валком (при гладких поверхнях) так і зрошенням.
Які засоби слід використовувати для дезінфекції?
Вірус «боїться» хлоровмісних препаратів. Тому важливо частіше дезінфікувати 1,5% розчином хлору магазини, місця перебування людей, особливо тісні простори. Але ці препарати можна використовувати за відсутності людей .
Нещодавній випадок із завезенням хворого на корона вірус в Борислав викликав багато питань у населення. Чому його одразу не повезли у Львів?
Це результат нескоординованої роботи медичних закладів в регіоні. Сподіваюсь, що більше такого не трапиться.
Чи забезпечені медпрацівники засобами захисту?
Ми багато кому вдячні за допомогу у забезпеченні засобів захисту, дезінфекційних препаратів, харчових продуктів. Але у випадку спалаху епідемії їх явно не вистачатиме. Одна лише медсестра повинна змінювати рукавиці близько 6-7 разів на зміну. Тут економити не можна.
Також, задля втамування цікавості користувачів facebook щодо питання вакантної посади головного лікаря та готовності Олександри Ламаєвої взяти участь у конкурсі, лікарка констатує категоричне небажання. Пояснюючи, що поєднання обов’язків управлінця лікарнею з фаховим лікуванням є неможливим: «Ця адміністративна посада не для мене».
Юля Гасій
Джерело: Громадська організація "Обєднання християн воїнів АТО"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:00
10 грудня
09:00
10 грудня
23:00
9 грудня
live comments feed...