• Головна
  • Вода у Трускавці: пояснення ситуації
15:43, 6 травня 2020 р.

Вода у Трускавці: пояснення ситуації

Трускавецький водоканал повідомляє, що 06 травня 2020 року о 6:00 в м. Трускавець водопостачання було відновлено. 

Вода подається виключно з резервуара “Доброгостів”, наповнення якого забезпечує КП “Дрогобичводоканал” з водозабору “Гірне”  на річці Стрий.

Питтєве  озеро, що на вул. Городище, як додаткове джерело водопостачання, тимчасово виведене з експлуатації через погодні умови. Зараз місто повністю забезпечене водою.

Пояснення ситуації

За день перед тим  КП “Дрогобичводоканал” було повідомлено про  зупинку питтєвого водосховища та про необхідність збільшити подачу води для Трускавця.

У вівторок, 5 травня близько 13:00 було отримано лист від КП “Дрогобичводоканал”, в якому вказано три причини, чому наше прохання є “неприйнятним”, а саме: старі борги, поточний борг за квітень цього року, “традиційна  несумлінність в оплаті” протягом останніх років. Близько 14 години цього ж дня насосна станція 3-го підйому по вул.Стебницькій  була зупинена через нестачу води. Станом на 20 годину вечора вода в резервуар не поступала, що не дозволяло відновити водопостачання.

Що каже “Дрогобичводоканал” та "Трускавецький водоканал"

У коментарях до допису "Трускавецького водоканалу"Леся Ясюра опублікувала документ про те, що для КП "Дрогобичводоканал" є несприйнятним чергове прохання ТзОВ "Трускавецький водоканал" збільшити обсяг надання послуг у зв'язку з тим, що несприятливі погодні умови не дають змоги експлуатувати питне водосховище.

"КП "Дрогобичводоканал" отримало лише 340 тис. грн, коли Дрогобицький водоканал минулого місяця надав послуг ТзОВ "Трускавецький водоканал" на 745 тис. грн. За перший квартал 2020 р. КП "Дрогобичводоканал" так і не отримало 1,4 грн".

"Готові робити партнерський крок назустріч, втім не ціною посилення боргового зашморгу", - йдеться у документі. 

"Трускавецький водоканал"

"Дійсно, Трускавецький водоканал несе тягар старих боргів перед КП “Дрогобичводоканал” з 2014 року. І треба визнати, що без сторонньої допомоги цей борг погасити важко. 

Більше дивує згадка про несумлінну оплату послуг протягом останніх років. Дуже легко довести, що з середини 2017 року Дрогобич отримав від Трускавця на 5 млн грн більше, ніж було надано послуг.  Тому аж ніяк дії "Трускавецького водоканалу" не могли останніми роками “посилювати борговий зашморг”, як  вказано в листі", - пише "Трускавецький водоканал" на сторінці у Фейсбук.

"На момент написання листа, поточна заборгованість за квітень цього року складала 405 тис. грн. Але правдою є те, що Трускавець, як й інші міста України та світу, сьогодні потерпає від пандемії. Суттєва відмінність нашого водоканалу та Трускавця в цілому полягає в тому, що в економічному плані ми потерпаємо більше від інших. Адже все місто підпорядковано обслуговуванню туристичної та санаторно-лікувальної галузі, яка повністю зупинилась на  час карантину. 

Як наслідок, в квітні реалізація води становила 39% від розрахованої в тарифі.  Навіть в режимі жорсткої економії, в якій ми працюємо другий місяць,  неможливо в 2,5 рази зменшити витрати на оплату праці та електроенергію.

З іншого боку, суб’єкти господарювання, що також потерпають від наслідків карантину, за цей час недоплатили нам 1,4 млн грн. за спожиті послуги. Але ми знайшли можливість повністю розрахуватись за послуги надані в квітні, сподіваючись на стабільне водопостачання міста надалі, хоча,  з іншого боку, це не дозволить вчасно виплатити заробітну плату працівникам", - йдеться у повідомленні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#водопостачання #трускавець #дрогобичводоканал #трускавецький водоканал
live comments feed...