09:50, 5 травня 2020 р.
Як вберегтися від кліщів та що робити коли вже вкусили?
За вікном панує весна. Всі ми, так чи інакше, контактуємо з природою і ризикуємо зіткнутися з такими маленькими, непомітними й вкрай небезпечними тваринами як кліщі (лат. Acari).
Цей підклас дрібних членистоногих тварин належить до класу павукоподібних, які на нашій планеті являються одними з найдревніших. В їх сімействі вчені налічують від 400 тис до 1 млн видів.
Опис та вигляд кліщів
Кліщі мають неподілене на сегменти суцільне тіло, в порівнянні з деякими іншими членистоногими. Здебільшого, ці павукоподібні розміром 0,5 - 1 мм є малопомітні людському оку. Тому більшість видів нам, пересічним людям, невідомі. В кліщів відсутні очі, та за допомогою сенсорного апарату, який чудово в них розвинутий, відчувають жертву в радіусі до 10 метрів.
Зустріти цього маленького кровопивцю можна на будь-якому континенті та у будь-якій кліматичній зоні. Ризик підхопити кліща є не тільки в лісопосадках, парках чи скверах, а й на газоні. Переважно вони живуть на висоті до 60 см від землі й дуже рідко потрапляють на невисокі кущоподібні рослини.
Як зменшити ймовірність підхоплення кліща?
- По-перше, потрібно підібрати відповідне вбрання. Найкращим варіантом буде одежа з довгими рукавами, бажано світлих кольорів. Рекомендовано надіти штани та заправити їх у панчохи.
- Для відлякування, як додаткового захисту, користуйтесь спеціальними засобами, у вигляді аерозолю, мазі тощо. Також використовуйте герань, чорнобривці й лаванду, запах цих рослин вони не люблять. До цього переліку також можна віднести ефірні масла (розмарини, гвоздики, м’яти, евкаліпту).
- Проводьте огляд відкритих ділянок тіла щонайменше кожних 2-ві години. Укус відчути практично неможливо, оскільки під час укусу тварина виділяє анестетичну речовину, яка знеболює уражену частину.
Як діяти після прогулянки?
- З поверненням додому наполегливо рекомендується очистити та випрати одежу.
- Ретельно оглянути тіло починаючи з ніг і рухаючись до голови: підколінна впадина, зона трусів (пах), нижня лінія бюсту, плечовий пах, вуха та навколо, волосяний покрив голови.
- Зробіть ці прості дії звичкою, від них напряму залежить ваше здоров'я.
Як діяти, коли вкусив (присмоктався) кліщ?
- Рекомендовано звернутись у травмпункт до лікаря, там нададуть допомогу та проконсультують.
- Якщо поряд немає медичної установи, кліща потрібно видалити самостійно. Це можна виконати спеціальним пристроєм "кліщосмиком". Для цього потрібно щільно притиснути пристрій до шкіри, підсунувши під голівку кліща. Акуратно розхитати й помалу викручувати в довільну сторону.
- Якщо у вас відсутній спеціальний пристрій, виконайте видалення пальцями, пінцетом чи петлею з нитки, роблячи ті ж дії, що і "кліщосмиком".
- Після ліквідації нападника обробіть уражену ділянку антисептичним розчином.
Важливо!
Видаленого паразита потрібно помістити в чисту посудину і щільно закрити кришкою.
Відвідати лікаря інфекціоніста, передати йому видаленого кліща для проведення лабораторних досліджень на наявність збудників бореліозу.
Впродовж трьох тижнів щоденно контролюйте температуру тіла. У випадку підвищення температури чи почервоніння, збільшення ураженої частини тіла, невідкладно зверніться до лікаря.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Як вибрати найкращий корм для собак: поради фахівців
Новини компаній
12:33
28 серпня
Як і де знайти роботу, якщо досвіду немає?
Новини компаній
15:41
19 серпня
13:00
28 травня
11:00
24 травня
Властивості вітаміну В6 та рекомендації щодо застосування
Новини компаній
10:00
24 травня
16:00
20 травня
Favbet Casino Україна: Найкращі Ігри та Бонуси
Новини компаній
19:30
17 травня
17:00
5 травня
live comments feed...