• Головна
  • "Сказали чекати понеділка, бо вихідні", - Сповідь людини з підозрою на COVID-19
18:08, 4 травня 2020 р.

"Сказали чекати понеділка, бо вихідні", - Сповідь людини з підозрою на COVID-19

Крик душі пацієнта української медицини. Відверта розповідь командира батальйону Патрульної поліції України. 

"Колеги хвилюються, сім'ї колег хвилюються, батьки і дружина по кілька днів на день телефонують і запитують чи є результат. А його немає. Обіцяли 2-3 дні, ок, у середу не сподівався, бо аналіз тільки в другій половині дня взяли, в четвер мав би бути точно тоді, але і в четвер ніхто не телефонує. Ввечері запитую у медсестри, коли чекати результат і вона каже, що, мабуть, вже в понеділок. Як у понеділок? Сьогодні ж четвер! Так, 1ше травня, вихідні ж", - розповідає про якість та оперативність української медицини командир батальйону Патрульної поліції України Evhen Zborowski на сторінці у Фейсбук.

Чоловік відпрацював дві денні зміни, прокинувся зранку й відчув холод по всьому тілу. Поміряв температуру, на градуснику - 38. 

Зрозумів, що всім планам кінець й відразу ж звернувся до лікарів. Нібито кашлю не було й за коронавірус хвилюватися не варто, але про всяк випадок попередив всіх близьких про свої симптоми. Адже контактував з великою кількістю людей, працював в одному кабінеті, підписував папери, їздив у одному автомобілі, перебував у місцях, які відвідує велика кількість людей, у напарників по службі сім'я та діти - відповідальність перш за все. 

У лікарню впустили через окремий вхід. Виявляється, всіх, хто має підвищену температуру, відразу максимально обсервують й пускають по одному. Всі лікарі були у масках та спецзахисних костюмах. 

Розпитали про симптоми, послухали легені і відразу направили на рентген і аналіз крові. За 10 хвилин все було зроблено і я повернувся із результатами. На знімку одностороння пневмонія і вдвічі завищений показник лейкоцитів, який свідчить про бактеріальну інфекцію.

Тут же повідомляють, що будуть робити мені тест ПЛР.  Досить неприємна процедура, роблять мазок глибоко з горла і носа. Беруть мій номер телефону і повідомляють, що аналіз доставляють у лабораторію, а вони протягом 2-3днів мені зателефонують і повідомлять результат.

Далі лікарня, крапельниці, уколи, таблетки. Антибіотики знають свою справу і вже з другого дня у мене температури немає взагалі і самопочуття чудове, але з'явився кашель. Від грипу роблю щеплення щороку, тому його можна практично виключити, але ГРВІ ніхто не відміняв.

Обіцяли 2-3 дні. У середу не сподівався, бо аналіз тільки в другій половині дня взяли, в четвер мав би бути точно тоді, але і в четвер ніхто не телефонує. Ввечері запитую у медсестри, коли чекати результат і вона каже, що мабуть вже в понеділок.
- Як у понеділок? Сьогодні ж четвер!
- Так, 1-ше травня, вихідні ж.

"Сказали чекати понеділка, бо вихідні", - Сповідь людини з підозрою на COVID-19, фото-1, фото - Evhen Zborowski

фото - Evhen Zborowski

Я не буду коментувати чого ми досі маємо вихідний день на "першемайя, але для мене стало одкровенням, що виявляється лабораторія не працює у вихідні і святкові дні. Як? У нас же карантин? Вся країна працює на боротьбу з вірусом. Можливо, мені треба повідомити людям з якими я контактував, щоб вони негайно самоізолювались і теж зробити їм тест?

Я хотів би це дізнатись через пару годин після тесту, ну окей, хай буде 2-3 дні,  але за кілька годин почнеться 8-ма доба, як я не маю інформації.

Схоже на те, що оперативно виявляти хворих і ізолювати їх і контактних з ними осіб ми не зможемо.

Так, я вже тисячу разів за цей тиждень відповів рідним і знайомим, що досі результату немає.
Як тільки буде - опублікую.

Що ще почитати:

За два місяці в Україні померло більш як 100 тисяч українців. І це не від коронавірусу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#коронавірус плр тест лікарня медицина патрульна поліція
live comments feed...