• Головна
  • Щоб переказати гроші, потрібен паспорт: нововведення у банківських операціях
16:30, 29 квітня 2020 р.

Щоб переказати гроші, потрібен паспорт: нововведення у банківських операціях

З 28 квітня набирає чинності новий закон про фінмоніторинг, яким запроваджуються додаткові вимоги для здійснення переказу коштів.

Нацбанк України розповів про основні зміни, яких нам варто чекати. Зокрема, в певних випадках, щоб переслати гроші, буде потрібно паспорт.

Щоб переказати гроші, потрібен паспорт: нововведення у банківських операціях, фото-1

Перше, впроваджується ризикоорієнтований підхід у роботі з клієнтами. Тобто високоризикових клієнтів перевірятимуть більш прискіпливо. Наприклад, йдеться про політиків чи олігархів. Тобто тих, хто може проводити операції на великі суми.

Операції звичайних людей - студентів, пенсіонерів, клієнтів в рамках зарплатного проєкту та «білого» бізнесу, що платить податки - перевірятимуть менше. 

Друге,  збільшено граничний поріг операцій обов’язкового фінмоніторингу до 400 тис. грн. (раніше було 150 тис. грн.). Звітувати необхідно про операції з такими ознаками: готівка; переказ коштів за кордон; операції політиків; операції клієнтів з держав, які працюють «в антилегалізаційній сфері», як наприклад Північна Корея.  

Третє,новий закон передбачає можливість дистанційної ідентифікації. Тепер для відкриття рахунку у банку не потрібно йти у відділення. Засвідчити свою особу можна буде або через відеозв’язок, або через систему BankID з допомогою банківської картки.

Четверте,  для поповнення рахунку через термінал на суму від 5 тис. грн. потрібна ваша ідентифікація.  Це не стосується переказів грошей з карти на карту. Банківська карта – це вже ідентифікований продукт, і банк має інформацію про власників карток.

До кінця року платіжні термінали будуть обладнані спеціальними зчитувачами карт. Але ці правила не стосуються: оплати комунальних послуг, сплати податків та інших обов’язкових державних платежів, оплати товарів чи послуг, поповнення кредитних карток до 30 тис. грн. У цьому випадку ідентифікація не буде потрібна!

П’яте, закон суттєво розширює перелік суб’єктів первинного фінмоніторингу, тобто тих, хто фактично проводить ідентифікацію клієнта. Тепер їх перелік поповнюють, і поштові оператори, і рієлтори, і юристи, представники грального бізнесу, і ті, хто надає податкові консультаційні послуги. Всім, кого це стосується буде надано достатньо часу на адаптацію до кінця цього року!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кошти перекази зміни паспорт
live comments feed...