• Головна
  • Річки та водойми України критично обміліли
17:00, 24 квітня 2020 р.

Річки та водойми України критично обміліли

Річки та водойми України критично обміліли

Рівень води в річках та водоймах України найнижчий за останні 100 років. Цьогорічна зима була найтеплішою за останні понад 100 років та найсухішою за останні 50 років. Це може мати негативні наслідки в сільському господарстві та в економіці України.

Як повідомляє "Радіо Свобода", начальник відділу гідрологічних прогнозів Укргідрометцентру ДСНС Вікторія Бойко заявила, що відсутність весняного водопілля, під час якого річки промиваються талою водою, може призвести до загального зменшення поверхневих вод, до погіршення екологічної ситуації та погіршення якості води у річках.

У басейнах річок складна гідрологічна ситуація. У всіх аномально низька водність та критично низький приплив води до водосховищ. Так, наприклад, максимум добового припливу води до Київського водосховища сформувався на 30-31 березня величиною у 950 м3/с (норма 4200 м3/с). Меншим був лише добовий приплив до водосховища в екстремально маловодному 1925 році – 892 м3/с. Показники притоку води до Кременчуцького, Кам’янського та Дніпровського водосховищ  близькі до критеріїв маловоддя.

Все це може мати негативні наслідки для різних секторів економіки. Для сільського господарства можуть обмежуватися обсяги води, вводитися ліміти або обмеження на водопостачання.

Нижче подаємо цьогорічні фото з обмілілого озера Світязь (Волинська область, Шацькі озера). 


Фото блогера та журналіста Дениса Казанського.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...