• Головна
  • Коли поліція має право оштрафувати за "маску" та для чого паспорт на період карантину?
19:21, 9 квітня 2020 р.

Коли поліція має право оштрафувати за "маску" та для чого паспорт на період карантину?

Коли поліція має право оштрафувати за "маску" та для чого паспорт на період карантину?

Чи можна з дому вийти без маски? Що таке громадське місце? Для чого носити з собою паспорт? Ці та багато інших питань викликані новими карантинними обмеженнями.

Відповіді на них уряд надає  в оприлюдненому роз'ясненні.

В усіх громадських місцях необхідно бути в масці або респіраторі.

Громадське місце - частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під'їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше).

Органами місцевої влади перелік таких місць може бути розширеним. Наприклад, до громадського місця може відноситись 50-метрова зона довкола зупинки громадського транспорту або церкви.

Тому варто перебувати на вулиці в масці весь час, оскільки у будь-який момент можна опинитись на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».

Установи та магазини, робота яких дозволена у період карантину, мають лише контролювати, щоб їх  відвідувачі були в масках та респіраторах. Обов’язок забезпечення себе масками покладається на відвідувачів.

Наявність документа, що посвідчує особу  допоможе правоохоронцям перевірити, чи не повинні ви бути на самоізоляції, або в обсервації та в разі, якщо ви все-таки порушили обмеження, дасть можливість скласти на вас протокол та застосовувати адміністративну відповідальність.   

Просто прогулятись довкола будинку не заборонено, але слід бути в масці, а також пам'ятати про обмеження щодо кількості не більше 2-х осіб та заборону відвідувати парки, сквери, зони відпочинку.

За порушення правил карантину – штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн. А  за порушення санітарних правил та норм щодо запобігання інфекційним захворюванням, можуть притягнути вже до кримінальної відповідальності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...