Коли поліція має право оштрафувати за "маску" та для чого паспорт на період карантину?

Коли поліція має право оштрафувати за "маску" та для чого паспорт на період карантину?

Чи можна з дому вийти без маски? Що таке громадське місце? Для чого носити з собою паспорт? Ці та багато інших питань викликані новими карантинними обмеженнями.

Відповіді на них уряд надає  в оприлюдненому роз'ясненні.

В усіх громадських місцях необхідно бути в масці або респіраторі.

Громадське місце - частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під'їзди, підземні переходи, стадіони; парки, сквери, дитячі майданчики, стадіони, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше).

Органами місцевої влади перелік таких місць може бути розширеним. Наприклад, до громадського місця може відноситись 50-метрова зона довкола зупинки громадського транспорту або церкви.

Тому варто перебувати на вулиці в масці весь час, оскільки у будь-який момент можна опинитись на території, яка підпадає під визначення «громадське місце».

Установи та магазини, робота яких дозволена у період карантину, мають лише контролювати, щоб їх  відвідувачі були в масках та респіраторах. Обов’язок забезпечення себе масками покладається на відвідувачів.

Наявність документа, що посвідчує особу  допоможе правоохоронцям перевірити, чи не повинні ви бути на самоізоляції, або в обсервації та в разі, якщо ви все-таки порушили обмеження, дасть можливість скласти на вас протокол та застосовувати адміністративну відповідальність.   

Просто прогулятись довкола будинку не заборонено, але слід бути в масці, а також пам'ятати про обмеження щодо кількості не більше 2-х осіб та заборону відвідувати парки, сквери, зони відпочинку.

За порушення правил карантину – штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн. А  за порушення санітарних правил та норм щодо запобігання інфекційним захворюванням, можуть притягнути вже до кримінальної відповідальності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі