• Головна
  • Медичні маски: прання, дезінфекція, повторне використання?
08:00, 3 квітня 2020 р.

Медичні маски: прання, дезінфекція, повторне використання?

Медичні маски: прання, дезінфекція, повторне використання?

Чи знаєте Ви, який головний тренд сезону коронавірусу, якому поступаються останні новинки модельєрів та дизайнерів. Відповідь проста - це медична маска. Все йде і минає, а тренд "масок" тільки невпинно закріплює свої позиції.

Але, якщо випереш футболку у воді невідповідної температури, великої біди не станеться. Хіба, можливо, доведеться попрощатись із одягом. На цьому й все. А якщо неправильно випрати маску, користі від неї взагалі не буде. В такому випадку, під час носіння випраної маски, залишається надіятись на ефект "Плацебо".

Тому, пропонуємо ознайомитись із корисною інформацією нижче, яку підготували shotam.info:

Наболілі питання: як правильно використовувати маски

Скільки можна носити маски?

FFP1-FFP3 респіратори розраховані на ефективну роботу протягом 4-6 годин. Максимально допустимий час використання – 8 годин, але врахуйте, що після 6 годин ефективність стрімко падає! Після використання обережно зніміть, щоб не торкатись до зовнішніх поверхонь і утилізуйте. Час роботи хірургічної маски в умовах вірусної небезпеки – 2 години. Після 2-х годин обережно знімаємо і утилізуємо!

Чи можна їх використовувати повторно?

У деяких респіраторів FFP1-FFP3 є маркування буквою “R” (напр. FFP3 R) – це означає, що респіратор допускається використовувати повторно. Але при вірусній загрозі респіратор не можна використовувати повторно! Зняли і утилізували! З хірургічними масками ще простіше – вони одноразові: зняли, утилізували, взяли нову.

Чи можна маски прати та стерилізувати?

Багато хто питає “чому не можна прати і стерилізувати респіратори?”. Відповідь криється в їх принципі роботи – електростатичному ефекті. Це не просто “сито”, а сито з деякого роду магнітними властивостями, які притягують до волокон частинки. Такий же ефект використовується в кухонних витяжках. При зволоженні респіратора електростатичний ефект поступово втрачається і ефективність падає. Тому прати респіратори ні в якому разі не можна!

Тепер щодо стерилізації – ми вже з’ясували, що при намоканні властивості респіратора губляться, а під час дихання ми зволожуємо його при видиху. Тут навіть немає сенсу його стерилізувати, бо респіратор вже не ефективний.

Чи можна гладити хірургічну одноразову маску і використовувати повторно?

Ні, не можна. Між двома шарами нетканого матеріалу знаходиться фільтрувальний матеріал, який так само як і у респіраторів втрачає свої властивості після зволоження. Максимум дві години і утилізація!

Якщо ви шиєте свої маски, бо не можете купити більш якісні, то запам’ятайте, що кількість шарів марлі має бути не менше 6! Час “роботи” такої маски – 1-2 години максимум. А потім потрібна високотемпературна дезінфекція.

Носити маски чи ні – ось в чому питання.

Наостанок усім тим, хто до сих пір вважає, що “маски потрібно носити лише хворим” – якщо вам здоровому скажуть зайти в палату з зараженим і запропонують одягнути маску – ви відмовитеся, бо це “неефективно”? Або одягнете? Я особисто лікарів без масок чомусь в клініках не бачив. А ви?

Медичні маски: прання, дезінфекція, повторне використання?  , фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...