• Головна
  • Захисні маски: які варто обрати?
Захисні маски: фейк чи ні?
08:00, 2 квітня 2020 р.

Захисні маски: які варто обрати?

Захисні маски: фейк чи ні?

Щоб захиститись від COVID-19, варто знати якими засобами краще з ним боротись. Або, від чого він найактивніше втікає. 

Чи знаєте Ви, що середній розмір коронавірусу - 0,1 мікрон?

Взагалі, є кілька видів масок: хірургічна – звичайна маска, яку використовує весь медичний персонал для захисту обличчя від крові пацієнта та для захисту рани хворого від виділень лікаря. А також респіраторні маски, їх існує три види залежно від рівня захисту: FFP 1, FFP 2 та FFP 3. Таку інформацію подає the-village.com.ua.

Захисні маски: які варто обрати?, фото-1, shotam.info

shotam.info

Доктор Девід Керрінгтон з Лондонського університету пояснив BBC News, що "звичайні хірургічні маски не захищають від вірусів чи бактерій, які переносяться повітрям", а саме таким шляхом "передаються більшість вірусів". Маски надто вільно фіксують на обличчі, вони не мають повітряного фільтра і залишають очі відкритими.

Але вони знижують ризик зараження вірусом через чхання або кашель та захищають від інфекції, що передається через брудні руки до рота.

Дослідження 2016 року стверджує, що люди зазвичай торкаються обличчя близько 23 разів на годину.

Найвищий рівень захисту, наявний для респіраторів і який здатний повністю відфільтрувати коронавірус, затримує близько 99% небезпечних для людини домішок – “FFP3”.

Деякі виробники позначають FFP3 респіратори і маски також скорочено просто “P3” – можете бути спокійні – це той же FFP3 c максимальним рівнем захисту! 

Зараз є багато фільтрів для респіраторів під назвою “PM2.5”. Не плутайте з “Р2”. Цифра в назві означає розмір частки в мікронах, яку фільтр здатний відфільтрувати – разом 2.5 мікрона. Згадуємо, що розмір вірусу – 0.1 мікрон і тепер розуміємо що до чого, - зазначає shotam.info.

Але, коли Ви не можете дозволити собі респіратор “FFP3”, яку альтернативу обрати?

Респіратори 1-го класу (FFP1)

Здатні затримувати до 80% пилу, рідких і твердих аерозольних часточок.

Респіратори 2-го класу (FFP2)

Респіратор N95 — це пристрій захисту органів дихання, розрахований на щільне прилягання до обличчя та ефективну фільтраційну здатність (таблиця). Позначення «N95» вказує на здатність респіратора блокувати щонайменше 95% часточок розміром 0,3 мікрона. Однак навіть правильно встановлений респіратор не повністю усуває ризик захворювання або смерті, - пояснює umj.com.ua.

Як правильно користуватися маскою?

  • Маска повинна щільно прилягати до рота та носа, не утворюючи щілин.
  • Запобігайте дотикання до маски.
  • Вологу або пошкоджену маску слід замінити на нову.
  • Не використовуйте повторно одноразову маску.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...