• Головна
  • Закон про ринок землі: бути чи ні? Головна інформація
Земельний законопроєкт в невагомості
15:17, 31 березня 2020 р.

Закон про ринок землі: бути чи ні? Головна інформація

Земельний законопроєкт в невагомості
Закон про ринок землі: бути чи ні? Головна інформація

Уночі 31 березня під час позачергового засідання Верховна Рада ухвалила закон про відкриття ринку землі в Україні, що було умовою МВФ про продовження співпраці та збільшення програми до 10 млрд доларів.

Про це повідомляє epravda.

 За це рішення проголосувало 259 народних депутатів.

Планувалось, що запуск ринку землі в Україні відбудеться 1 липня 2021 року. 

Але, опісля ухвалення закону про ринок землі (31 березня), виникла певна дилема - у Верховній Раді відразу зареєстрували проєкти постанов, що блокують підписання закону.

Позафракційні мажоритарники Оксана Савчук та Антон Поляков (раніше виключений із фракції "Слуга народу") виступили ініціаторами постанов.

"Було допущено порушення ряду вимог Конституції України та Регламенту Верховної Ради України щодо процедури прийняття парламентом законів", - зазначає Антон Поляков у пояснювальній записці.

Нагадаємо, що президент зможе підписати закон про ринок землі тільки тоді, коли проєкт постанови про скасування закону буде розглянуто на засіданні парламенту та відхилено. 

Що передбачає закон про ринок землі (джерело: epravda):

Перше. У перші два роки буде діяти обмеження на купівлю землі – не більше 100 га в одні руки. З 2023 року обмеження становитиме до 10 тис га в одні руки, як було передбачено останнім проєктом

Друге. З 2021 до 2023 року право на покупку землі буде тільки у фізосіб. Юридичним особам забороняється купувати землю сільськогосподарського призначення.

Третє. В перші два роки буде діяти заборона на продаж державної землі.

Четверте. Щодо надання права іноземцям купувати землю позиція не змінилась – питання буде вирішене на референдумі. 

П'яте. Іноземцям заборонено купувати землю, що розташована ближче 50 км від державного кордону України, незважаючи на результати референдуму.

Шосте. Передбачене переважне право орендаря на купівлю. Орендар має можливість передати переважне право на придбання ділянки іншій особі, але про це повинен бути письмово повідомлений власник.

Сьоме. Мінімальна ціна – не менше нормативної грошової оцінки. До 2030 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...