• Головна
  • Коронавірус у світі: Відповідальність за порушення карантину
11:00, 29 березня 2020 р.

Коронавірус у світі: Відповідальність за порушення карантину

У березні Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (Covid-19)», - інформує ukrinform.

Зокрема, Законом вносяться зміни до статті 325 Кримінального кодексу України, якими передбачено, що за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням, якщо це спричинило або завідомо могло спричинити поширення цих захворювань, передбачений штраф від тисячі до трьох тисяч НМДГ (від 17 тис. грн. до 51 тис. грн) або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на строк до трьох років. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, каратимуться позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

А які покарання передбачені законом у інших країнах? Там, де спалах COVID-19 забрав не одну тисячу осіб.

Італія

Спочатку штраф за порушення режиму самоізоляції становив € 206, потім його збільшили до € 400. Максимальний штраф за перебування поза домом без поважної причини досягає € 3 000. У разі якщо карантин порушує заражена коронавірусом людина, їй може загрожувати тюремне ув'язнення на термін від 3-х місяців і більше.

Іспанія

Мінімальне покарання становить € 100, максимальне - € 600 000. Також в залежності від тяжкості порушення людині може загрожувати від 3-х місяців тюремного ув'язнення.

Франція

Громадянам заборонили виходити з дому без особливої ​​необхідності. Перш ніж вийти за продуктами і ліками, місцевим жителям потрібно заповнити спеціальну форму, яку необхідно мати з собою. За відсутність цього документа поліція може оштрафувати на € 38-135.

Великобританія

За перебування на вулиці без поважної причини британців можуть оштрафувати на тисячу фунтів, або відправити до в'язниці.

США

Ступінь покарання залежить від штату. На федеральному рівні розмір штрафу за недотримання карантину може досягати $ 100 000. Також порушнику може загрожувати рік в'язниці або ж відразу обидва покарання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...