• Головна
  • Що твориться з курсом гривні сьогодні: детальний аналіз від Мінфіну
Яким буде курс до кінця тижня?
17:15, 11 березня 2020 р.

Що твориться з курсом гривні сьогодні: детальний аналіз від Мінфіну

Яким буде курс до кінця тижня?

Середа продовжила традиції березня і пройде знову дуже напружено. «Ідеальний шторм», про який ми писали ще у вчорашньому ранковому прогнозі — в самому розпалі. Про це розповідає Мінфін в своєму аналізі валютного ринку в Україні на 11 березня 2020 року.

По факту — як світові, так і українські ринки виявилися заручниками одночасної дії значного числа чинників, що впливають на валютний, фондовий та сировинний ринки.

Україна ще не настільки інтегрована в усі світові ринки як самостійний гравець і в цій ситуації навіть поки виграла від того, що знаходиться на периферії світових фінансів. Как йдеться, було б щастя, та нещастя допомогло.

«Канікули» в китайській економіці та фактично обрив значного обсягу туристичних, торгових, фінансових та логістичних ланцюжків через коронавирус — завдають істотної шкоди світовій економіці.

Перші наслідки — обвал цін на нафту і усі види сировини, а також зниження обсягів торгівлі — призводить до стагнації на ринках розвинених країн і відтоку капіталів з країн, що розвиваються в більш «тихі і надійні гавані» — у золото та частково в євро, який після рішень ФРС США став для інвесторів більш цікавим, чим долар.

Зміцнення євро — явище короткочасне (ЄС сам перебуває на порозі стагнації), але дає можливості активно заробляти спекулянтам світового рівня на паніці інвесторів.

Причини падіння української гривні

Україна поки лише частково відчула цю світову кризу і зараз чиновники все списують тільки на коронавірус, вважаючи за краще не особливо акцентувати увагу і на своїх помилках, як в частині курсоутворення, так і в тому, що під час сприятливого для української економіки періоду — так і не змогли навіть частково змінити структуру нашої сировинної моделі господарювання. Зараз починаємо пожинати плоди такої роботи і схоже коронавірус ідеальне прикриття для Кабміну, Мінфіну і НБУ для виправдання своїх помилок.

За фактом, курс гривні зараз підривають два основні чинники — вивід частиною нерезидентів своїх капіталів з ОВДП і скорочення припливу валюти через падіння виробництва та скорочення експорта.

Що твориться з курсом гривні сьогодні: детальний аналіз від Мінфіну, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...