09:20, 27 жовтня 2019 р.
Дрогобич /// Робота над новим статутом міста триває. Що нового?
У Дрогобичі вже 10 років не змінювався Статут міста. Цей статут був радше номінальним аніж чинним документом на який можна посилатися. Такі інструменти участі, як петиція, місцеві ініціативи чи громадські слухання врегульовували положеннями, прийнятими на сесії міської ради. Звісно, всі права та обов’язки у комунікації влади та громади є прописаними у ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні”, але такі нюанси, як кількість голосів для підписання петиції чи обов’язковість розгляду петиції, повинні бути прописані в Статуті міста.
Статут — внутрішня Конституція міста, яка деталізує норми закону.
За ініціативи Ради Європи у Дрогобичі вже два місяці триває робота над проєктом статуту міста.
Проєкт статуту виносився на електронну консультацію, а 24 жовтня мешканці міста мали можливість відвідати презентацію проєкту статуту, взяти участь у живому обговоренні та внести свої зауваги до цього документу.
Що в новому Статуті нового?
До нововведень можна віднести нові вимоги до місцевих ініціатив. Запропонована кількість осіб, яка може вважатися ініціативою є 7 осіб, які у свою чергу на підтримку винесеного питання повинні зібрати 65 підписів.
У випадку збору підписів міська рада може:
1) зареєструвати місцеву ініціативу;
2) відмовити у реєстрації місцевої ініціативи;
3) повернути місцеву ініціативу для усунення недоліків.
Стосовно Громадських слухань, то ініціювати їх можуть:
1) 100 жителів громади;
2) ОСББ, ОСН в межах території діяльності;
3) міський голова, міська рада, 1/5 загального складу ради.
Пропозиції, викладені в протоколі громадських слухань, розглядаються на засіданні ради та/або її виконавчого комітету за обов’язкової участі ініціаторів громадських слухань, яким надається слово для виступу.
До питань, які мають бути обов’язково проконсультовані з громадськістю, пропонують віднести річний бюджет міста, проєкти регуляторних актів, проєкти генерального плану та змін до нього, проєкт Стратегічного плану розвитку, проєкти соціально-економічного розвитку, проєкти актів, які впливають на стан навколишнього середовища, символіка територіальної громади, зміни тарифів на проїзд, проєкти рішень про зміну місцевих податків, встановлення правил з питань благоустрою та торгівлі.
Новим інструментом стане Громадська експертиза.
Це можливість проведення інститутами громадянського суспільства експертизи діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування Дрогобицької територіальної громади. На таку експертизу виділяється 90 днів і її результатом мають бути чіткі рекомендації, які повинні бути розглянуті у двотижневий термін.
Звітування депутатів та міського голови теж зазнало уточнень. Міський голова звітує перед громадою на відкритій зустрічі не менше одного разу на рік до 1 березня.
Депутати Ради не менше одного разу на рік звітують про свою роботу перед громадою не пізніше 1 березня року, що слідує за звітним.
Про місце, час та спосіб звітування перед громадою особа, що звітується повідомляє не пізніше 7 днів до дня звітування через місцеві ЗМІ та на офіційному сайті МР.
Письмовий звіт особи оприлюднюються не пізніше, ніж за 7 календарних днів до дати зустрічі (відповідальність автора).
Новими для Статуту міста стала Стаття 29 “Про охорону культурної спадщини”, за якою рада зобов’язується не менше двох разів на рік розглядати питання щодо збереження об’єктів культурної спадщини; Стаття 39 “Про кадровий резерв”, в якій прописана можливість стажування у міській раді для молоді.
Познайомитись з проєктом Статуту можна за посиланням:
https://consult.e-dem.tools/npas/115?fbclid=IwAR0f9iwxy4XNOzAvVGn8WshW1cszwiWcvzbP447a4gjBzz1QlZWBPBz5xNE
Затвердження цього статуту планується до кінця року, а свої зауваження можна надсилати на електронну пошту міської ради.
Олена Юркевич
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:08
2 грудня
12:33
2 грудня
live comments feed...