• Головна
  • Історія Трускавця: цікаві факти та пам'ятні дати
Новини компаній
11:41, 15 березня 2023 р.

Історія Трускавця: цікаві факти та пам'ятні дати

Новини компаній

Трускавець — це невелике курортне містечко, розташоване неподалік від Львова. Лише в 100 км. Від нього буквально рукою подати до величних Карпат. Тому тут завжди чисте і свіже гірське повітря.

Перші згадки про Трускавець датуються 1471 роком. Ідеться про документ, який підписали між собою І. Коритко та Ігнат із Тустановичей. Згідно з домовленістю були продані землі, де зараз знаходиться місто. Цінність їх полягала у великій кількості розташованих тут солеварень.

Наступну згадку Трускавця в документах історики датують 1841 роком. Власником територій на цей момент став Франц Бленк. Під його керівництвом край став перетворюватися на престижний курорт. Важливу роль у цьому відіграв Антон Машек. Він займався вивченням місцевих джерел мінеральних вод, виявляючи їхню користь для людського організму. Одну з них описав Теодор Торосевич 1836 року. Як ви, напевно, вже здогадалися, це була та сама «Нафтуся».

«Європізація» Трускавця розпочалася приблизно 1911 року. Під керівництвом Раймонда Яроша тут будують гілку залізниці й вокзал, який з'єднав містечко прямим шляхом сполучення з Віднем, Львовом і Варшавою. З приходом електроосвітлення було модернізовано багато водолікарень Трускавця. Згодом місто стали вважати одним із найкращих польських курортів. На оздоровлення сюди приїжджало щороку понад 15 тисяч осіб.

Свого часу в місцевих пабликах та на форумах писали про те, що Трускавець міг би стати столицею азартних ігор України. Він має вигідне географічне розташування, тут завжди багато туристів, включно з закордонними. Але інвесторів під такий амбітний проект так і не знайшлося. Якщо говорити про сферу беттинга, то, можливо, вони побоялися конкуренції з букмекерськими конторами, які вже давно працюють на ринку в режимі онлайн. Найпопулярніші з них часто очолюють рейтинги «Букмекер Експерт». Переманити звідти клієнтів буде практично нереально, адже вони пропонують шикарні коефіцієнти для ставок на спорт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...