• Головна
  • Якими бувають теплиці: види, форми та матеріали
Новини компаній
09:30, 6 грудня 2022 р.

Якими бувають теплиці: види, форми та матеріали

Новини компаній

Якщо на ділянці стоїть теплиця, то це означає, що на столі завжди будуть свіжі та екологічно чисті овочі. У будівельних магазинах, зараз, є величезна кількість тепличних конструкцій з різних матеріалів, з різними формами та призначенням. Проте, яку саме вибрати, буває складно вирішити навіть досвідченому городнику. Для цього потрібно розібратися, які бувають сучасні теплиці, де їх найкраще встановлювати та з який матеріал вибрати.

Основні види теплиць

Якими бувають теплиці: види, форми та матеріали, фото-1

Теплиці, які будують для вирощування культур навіть взимку, мають дещо складніші конструкції. Вони оснащені системами опалення, вентиляції, освітлення та поливу. Найчастіше їх роблять із полікарбонату чи плівки. Теплиці можуть поділятися за культурами, які в них вирощуватимуть. У різних тепличних рослин свої вимоги до освітленості та вологості. Одні культури можна садити разом, інші можуть нашкодити один одному:

  • овочеві – тут можна вирощувати томати, огірки, баклажани, перці, кавуни; їх висаджують ще навесні у закритий ґрунт;
  • розсадні – створюють усі умови, щоб отримати хорошу розсаду; у таких теплицях стежать за підтримкою рівня вологості повітря та встановлюють систему поливу;
  • квіткові – для декоративних видів квітів, які потребують особливих кліматичних умов.

У літніх теплицях повітря нагрівається лише від сонячного світла, а різниця в температурі вдень та вночі виходить мінімальною навіть без участі людини. Такі конструкції також можуть бути зі скла або полікарбонату. Іноді – вкритими плівкою.

Форми тепличних конструкцій та матеріали

Якими бувають теплиці: види, форми та матеріали, фото-2

Найкраще використовувати сталевий каркас із профілю або труби: він надійний, не вимагає догляду і не так дорого коштує. Сталевий каркас вистоїть і не зігнеться під будь-яким снігопадом та вітром, так що ваші рослини будуть надійно захищені. Що ж стосується форми, то теплиці з полікарбонату чи плівки бувають:

  • прямокутні з двосхилим дахом – найпопулярніший варіант; у теплицях такої форми відбувається рівномірне освітлення та обігрів рослин; вони витримують будь-який снігопад;
  • пристінні – такі прилаштовують до стін будинку чи сараю; як правило, з односхилим дахом; це зручне та практичне рішення, оскільки можна заощадити на будматеріалах та не займати великої площі на ділянці; схил даху повинен бути спрямований на південну сторону;
  • арочні – теж зручний варіант, який заощаджує покривний матеріал завдяки відсутності гострих кутів; до того ж, на такій теплиці не затримується сніг; однак через невелику висоту бічних стін доводиться відмовлятися від високих культур.

В якості матеріалу для покриття, найчастіше використовують поліетиленову плівку. Вона дешева, та м'яко розсіює світло, проте швидко зношується та рветься. Скло добре пропускає світло, довговічне і в нього висока теплоізоляція. Однак це важкий матеріал та його складно монтувати.

Найоптимальніший варіант для теплиць – стільниковий полікарбонат. Завдяки структурі з перегородками, заповненими повітрям, він добре тримає тепло в теплиці. Також він міцний, простий у монтажі та довговічний: прослужить щонайменше 15 років.

Перегляньте відео про теплиці Ідеал від Леоніда Марковича 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...