• Головна
  • У Трускавці до Міжнародного Дня рідної мови пройшов воркшоп
16:18, 22 лютого

У Трускавці до Міжнародного Дня рідної мови пройшов воркшоп

У Трускавці до Міжнародного Дня рідної мови пройшов воркшоп , фото-1

Міжнародний День рідної мови – це особливе свято не тільки для освітянської громади Трускавецької ТГ, а й для всіх українців. Ініціював таку зустріч Центр професійного розвитку педагогічних працівників ТМР під модеруванням консультанта Гаврилик Ж.І.

21 лютого учні та педагоги навчальних закладів мали можливість вклонитися Слову – його красі та виразності, взяти участь у міському воркшопі, присвяченому збереженню та розвитку мовної ідентичності нашого народу. Ця нова методична форма роботи з дорослими, які мають спільний інтерес, зокрема, навчання з мінімальною кількістю теорії і максимальної практики, яке будується на особистому досвіді, знаннях і думках самих членів воркшопу.

Кожна установа демонструвала роботу в майстерках. Родзинкою свята став парад вишиванок під назвою «Краса у вишиванці» від педагогічного та учнівського колективів Доброгостівського ЗЗСО. Учасники декламували вірші про мову (Орівський ЗЗСО), презентували усний журнал (СЗШ №3), інсценізували мовознавчу казку про частини мови (Станильський ЗЗСО І ст.), гуморески П.Глазового «Чия мова краща?» (СЗШ №1), мали можливість ознайомитися з технікою орігамі щодо виготовлення символів України (БУТ),продемонструвати свої знання в мовознавчому квесті «Подорож у світ мови» (Уличненський ЗЗСО), переглянути учнівський проект «З історії рідної мови» (НВК «СЗШ №2-гімназія»). А на завершення спільної роботи педагоги Модрицького ЗЗСО прийомом «Гронування: «Від коріння до крони» відобразили код національної ідентифікації.

Запропонований вид роботи сприяв показу багатства української мови, а також переконав нас у тому, що рідна мова – це духовна святиня, найбільший та найдорожчий скарб.

Усі презентаційні матеріали шкіл виставлені на освітньому порталі Трускавецької ТГ та на сторінках соцмереж.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трускавець
live comments feed...