• Головна
  • Про право нарахування податкової знижки за навчання інформує трускавецька ДПІ
08:52, 16 лютого

Про право нарахування податкової знижки за навчання інформує трускавецька ДПІ

Про право нарахування податкової знижки за навчання інформує трускавецька ДПІ, фото-1

Фізична особа – платник податку на доходи фізичних осіб може повернути собі частину коштів, сплачених за навчання у вигляді податкової знижки згідно з пунктом 166.3 статті 166 Податкового Кодексу України.

Відшкодовуються витрати на оплату навчання у дошкільних, позашкільних закладах, закладах загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти. Відшкодуванню підлягають лише послуги вітчизняних закладів освіти.

Платник податку, який має право скористатися податковою знижкою на навчання зобов’язаний подати до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи, а також необхідний перелік документів, зокрема:

- копії платіжних документів, квитанції, фіскальні чеки, що ідентифікують надавача послуг та особу, яка звертається за податковою знижкою,

- копію договору з навчальним закладом, в якому обов’язково повинно бути відображено заклад освіти – надавача послуг і здобувача освіти, вартість таких послуг і строк оплати за такі послуги,

- довідку про отримані у звітному році доходи у вигляді заробітної плати,

- копію паспорта та копію картки платника податків,

- документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості навчання члена сім’ї першого ступеня спорідненості),

- банківські реквізити рахунку для перерахування відшкодування.

Декларацію про майновий стан та доходи для отримання податкової знижки за 2021 рік можна подати до 31 грудня 2022 року. Для зручності платників, це можна зробити через сервіс ,,Електронний кабінет платника” за посиланням www.cabinet.tax.gov.ua у розділі ,,ЕК Для громадян” за допомогою електронного цифрового підпису.

Якщо платник податку до кінця податкового року, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трускавець
live comments feed...