• Головна
  • Цінності вартістю понад 1 млн грн передала музеям України львівська митниця
12:44, 6 лютого 2022 р.

Цінності вартістю понад 1 млн грн передала музеям України львівська митниця

Цінності вартістю понад 1 млн грн передала музеям України львівська митниця, фото-1

4 лютого, працівники Львівської митниці передали українським музеям історичні та культурні цінності, які були вилучені при спробі їх незаконного переміщення через кордон. Загальна вартість переданих цінностей перевищує один мільйон гривень.

Про це повідомила Львівська митниця у Фейсбуці.

Зокрема, Національному музею історії України у Другій світовій війні передано багнет до гвинтівки Маузера, шпагу офіцера піхоти 1896 року випуску та металеві монети з портретом Королеви Ядвіги.

Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця» отримав шість орденів та медалей, а також церемоніальну шпагу 1882 року, шашку 1927 року та багнет.

До Ржищівського археолого-краєзнавчого музею передано ніж типу Боуї та самовар кінця ХІХ – початку ХХ століття.

«Історичні та культурні цінності належать Україні та є її національним надбанням. Переконаний, що українські музеї забезпечать їх надійне збереження та гідне представлення у своїх експозиціях. Митниця ж і надалі запобігатиме спробам незаконного вивозу культурної спадщини з України», – наголосив під час передачі цінностей музеям в.о. начальника Львівської митниці Данііл Меньшиков

У 2022 році львівські митники вже передали закладам культури дві ікони початку ХІХ сторіччя – «Христос біля ганебного стовпа» та «Покрова Пресвятої Богородиці» Найближчим часом іншим українським музеям буде передано ще чотири ікони, а також ордени та старовинну зброю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трускавець
live comments feed...