• Головна
  • На компенсацію за перевезення майже мільйон гривень виділила Трускавецька міська рада
19:41, 27 січня 2022 р.

На компенсацію за перевезення майже мільйон гривень виділила Трускавецька міська рада

На компенсацію за перевезення майже мільйон гривень виділила Трускавецька міська рада, фото-1

В рамках підготовки до чергової XXIV сесії Трускавецької міської ради 27 січня відбулося засідання постійної депутатської комісії з гуманітарних питань (освіти, культури, соціального захисту, охорони здоров’я, молодіжної політики), депутатської діяльності, законності, етики, регламенту, місцевого самоврядування.

Найперше депутати підтримали затвердження Порядків компенсації витрат автомобільним перевізникам та «Укрзалізниці» за перевезення пасажирів, що мають право на пільговий проїзд. Мова про міські маршрути №№ 2 і 3 та приміське залізничне сполучення.

На ці потреби виділено 685 500 грн. для автобусних перевізників та 246 700 грн. для покриття витрат на залізничне перевезення пільговиків. Тобто, загальна сума склала понад 930 тисяч гривень в 2022 році. Тепер депутати затверджуватимуть механізм компенсації.

Як справедливо зауважив депутат Андрій Степаненко, часто люди думають, що вони їдуть безкоштовно, проте насправді за них платить міська рада. Не всі це розуміють і не всі це цінують, а тим часом в багатьох місцевостях про безкоштовний проїзд пенсіонери та інші пільговики можуть тільки мріяти.

Поряд з тим на комісії були підняті супутні питання, пов’язані з перевезенням пасажирів. Для прикладу, голова комісії Андрій Тріщук вважає, що на зупинках і в Інтернеті повинні бути опубліковані графіки руху з вказанням часу відправлення з кожної зупинки окремо. Депутат Андрій Степаненко каже, що хоча маршрут №3 і їздить за графіком, але перерва в обідній час, коли від лікарні автобус їде о 11.15, а потім аж в 13.15, є неприйнятним явищем. Є й поодинокі випадки хамства зі сторони водіїв на адресу пільговиків. Не працює GPS-трекінг. Секретар Трускавецької міської ради Наталія Пономаренко запропонувала всі ці питання розглянути додатково на комісії за участю представників УЖКГіБ та перевізника, а також запросити перевізника на сесію міської ради.

Після того комісія з гуманітарних питань розглянула проєкт рішення про надання пільг на оплату житла і комунальних послуг для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, прийомних батьків та опікунів/піклувальників на 2022 рік. Трускавець перший і єдиний в області, хто дає таку компенсацію. Особливо це актуально для сільської місцевості, в тому числі у селах, де опалення здійснюється за допомогою дерева.

Факт компенсації є яскравим свідченням того, що соціальні служби у Трускавці працюють на дуже високому рівні, пам’ятаючи, що мешканці та їхні потреби – це пріоритет роботи влади, - зазначила секретар ТМР, депутат міської ради від «Європейської Солідарності» Наталія Пономаренко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трускавець
live comments feed...