• Головна
  • Мізерний відсоток зараження ковідом щеплених пацієнтів констатують у Трускавецькій міській лікарні
11:21, 25 січня 2022 р.

Мізерний відсоток зараження ковідом щеплених пацієнтів констатують у Трускавецькій міській лікарні

Мізерний відсоток зараження ковідом щеплених пацієнтів констатують у Трускавецькій міській лікарні , фото-1

Сьогодні на апаратній нараді у міській раді Трускавця заслухали інформацію щодо епідемічної ситуації в Україні, зокрема, у Львівській області. З цієї теми доповідав Юрій Солян, начальник відділу з питань правоохоронних органів, оборонної та мобілізаційної роботи. Так, за минулу добу Львівщина показала найвищий ріст заражень COVID-19 серед областей України. Тож, відповідно до цих показників вся Львівська область була переведена у «помаранчеву» карантинну зону. Невтішними є і прогнози, згідно з якими за 7-10 днів тут буде впроваджена «червона» зона карантину. Мова йшла й про рекомендації МОЗу вакцинувати підлітків 12-17 років, які тепер можуть пройти щеплення Pfizer або Moderna (за певних умов), а також про напрацювання відповідного Міністерства щодо порядку щеплення дітей віком від 5 років.

Що стосується Трускавецької громади, то ситуація з розповсюдженням коронавірусу не загострена, однак за минулі декілька днів відчутний ріст хворих в тому числі на ГРВІ. За минулий тиждень COVID-19 (методом ПЛР) виявлено у 25 мешканців громади. З них двоє дітей віком 14 та 16 років і 23 дорослих серед яких більшість трускавчан, двоє хворих з Доброгостова і один з Уличного. Про це повідомив Ігор Стасик, головний лікар Трускавецької міської лікарні. На жаль, до числа тих, хто зараз лікується від коронавірусу входять троє вчителів і учень однієї з Трускавецьких шкіл. Як розповіли у відділі освіти, контактних осіб було переведено на самоізоляцію, в рамках якої уроки проходитимуть дистанційно. Мова про переведення навчального процесу шкіл громади на дистанційку поки не йде, всі працюють у звичному режимі, а про будь-які зміни в графіку роботи освітніх установ (за необхідністю) буде повідомлено заздалегідь.

«Усі пацієнти Трускавецької міської лікарні з ковідом лікуються вдома, адже стан їхній задовільний. Що важливо, за останні два місяці рівень заражень коронавірусом серед вакцинованих не перевищив 5 відсотків, що є мізерним показником поряд з кількістю нових хворих, які не були щеплені», - наголошує Ігор Стасик.

Саме тому мешканцям громади слід адекватно реагувати на повідомлення про те, що навіть вакциновані люди хворіють на COVID-19. Але це не є ані приводом для обурення, ані аргументом для відмови від щеплень, продовжує Ігор Стасик. Навіть якщо хтось після вакцинації має слабкі симптоми або отримує позитивний результат тесту на коронавірус, вакцинація все одно залишається ефективною. Вона діє саме так, як і повинна діяти: запобігає важкому перебігу хвороби а, отже, смерті.

Зазначимо, що на сьогодні кількість смертей від Ковіду досягло майже 100 тисяч людей. Статистика невтішна Львівщина показує негативні показники, сьогодні вже у «червоній» зоні опинилась Івано-Франківська область, а це знову приведе до переповнених лікарень, заборони масових заходів та ін. Тож, аби уникнути цього дуже важливо вакцинуватись, як мінімум, першими двома дозами, а відтак, берегти себе й рідних.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трускавець
live comments feed...