• Головна
 • Як легко спланувати електрику в будинку?
Новини компаній
18:05, 13 січня 2022 р.

Як легко спланувати електрику в будинку?

Новини компаній

Потреби сучасної людини в електриці постійно зростають і вимагають поліпшення електромережі в будинку. І тому, щоб забезпечити безперебійне постачання електричного току у всі житлові приміщення, потрібно докласти зусиль, щоб призначена для цього система кабелів була прокладена правильно. Питання того, за допомогою якого способу можна легко спланувати електрику в будинку в Трускавці, доволі об’ємне і має досить багато нюансів, з якими варто розібратися до початку ремонтних робіт.

Як легко спланувати електрику в будинку?, фото-1

Навіщо потрібен план внутрішньої електропроводки

Схема електропроводки – це особливий вид креслення, яке фіксує різноманітні важливі елементи мережі, наприклад, розводка кабелів, розподільні коробки, захисні пристрої, вимикачі, розетки, прилади для регулювання та контролю, а також контур заземлення за необхідності. Варто зазначити, що для конкретної оселі потрібно складати власний план, який в майбутньому матиме певні переваги:

 • дозволить правильно та точно вирахувати кількість потрібного матеріалу для монтажу електромережі;
 • дасть можливість розподілити потужність мережі, а також визначити, в якому конкретному місці є вірогідність перегріву проводів і усунути це;
 • завдяки плану можна розділити весь об’єм роботи на етапи і не забути про жоден елемент.

Проте варто зазначити, що навіть для найпростішого плану електромережі потрібні певні знання в даній ґалузі. Тому, займаючись цим самостійно, доведеться або вивчати спеціальну літературу, розбиратися в нюансах, або звернутись до професіоналів нашої компанії. Послугу з проектування електромережі в будинку замовити можна, подзвонивши по телефону електрика на цьому сайті. Доведено багаторічним досвідом, що вчасне звернення до наших спеціалістів значно економить ресурси наших клієнтів.

Деякі правила проектування проводки в будинку

Самостійно проектуючи електрику в приміщенні, варто звернутися до спеціалізованої документації та затверджених державою норм. Але є й ряд додаткових правил, яких варто дотримуватися:

 • вимикачі мають живитися від верхньої лінії кабелів, а розетки – від нижньої;
 • до розеток потрібно забезпечити вільний доступ і розміщувати їх на висоті 30 см від підлоги;
 • вимикачі не можна закривати дверима або іншими предметами;
 • дроти розводяться суворо горизонтально та вертикально під кутом 90 градусів, недопустимі відводи по діагоналі;
 • електричні кабелі мають прокладатися з урахуванням певної відстані від комунікацій та конструктивних елементів будинку;
 • в жодному разі неможна використовувати дроти, виготовлені з різного матеріалу.

Спеціалісти нашої компанії знать всі технічні деталі проектування електрики, тому, співпрацюючи з нами, ви можете бути впевненими, що всі роботи будуть виконані з точним дотриманням всіх затверджених вимог.

Корисні поради

Щоб полегшити процес складання плану електромережі, можна скористатись цікавими порадами:

 • за основу схеми можна взяти копію схеми будинку в БТІ;
 • пристрої захисного відключення рекомендується встановлювати в кожній кімнаті;
 • вимикачі та розетки не варто приєднувати до спільних роздаткових коробок – у момент несправності мережі не буде працювати не буде ні світла, ні працюючих роз’ємів;
 • для потужних приладів варто закласти окрему лінію проводки. Зауважимо, що встановлення електроплити варто довірити спеціалістам, адже там потрібні спеціальні навички.

Майстерність та досвід наших спеціалістів дозволять швидко та без проблем не лише спланувати електрику, але й оперативно її змонтувати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...