• Головна
  • Цілодобове водопостачання відновлять після очищення питного водосховища у Трускавці
20:29, 23 грудня 2021 р.

Цілодобове водопостачання відновлять після очищення питного водосховища у Трускавці

Цілодобове водопостачання відновлять після очищення питного водосховища у Трускавці , фото-1

Коли востаннє проводилась чистка питного водосховища у Трускавці мало хто пам’ятає. Працівники з тридцятирічним стажем розповідають, що більш як чверть століття тому тут чистили прибережну зону, але про те, щоб витягали намул із середини водосховища згадати не можуть. Те, що озеро потребувало серйозного очищення підтверджує керівник підприємства, яке виграло тендер з чистки Трускавецького питного водосховища. Вадим Білоконь (керівник ТОВ "ПМК-КИЇВ") розповів, що масштабні роботи тривають з листопада, а техніка працює від зорі до зорі. За його словами для Трускавця обрана така технологія невипадково, адже місто не може залишатись без альтернативного водопостачання на довго, адже його експлуатує ТОВ «Трускавецький водоканал». Тому, чистять озеро плавучий екскаватор та земснаряд, які із завданням справляються, а відтак спускати водойму потреби немає. Помпами з глибин підіймається вода разом з мулом і виходить у спеціально підготовлені відстійники, де фільтрується і в озеро повертається повністю очищена водичка. Підприємство має колосальний досвід у проведенні такого типу робіт. Разом з тим, здійснюється технічний нагляд, який представляє Петро Нестерівський.

Загалом планується витягнути з 83 631 м. куб. намулу та ґрунту, у тому числі до кінця 2021 року – від 32 до 35 тис. кубів. Станом на середину грудня вже видобуто з 19 тис. м. куб. намулу, котрий вивозитимуть за місто. Вартість всього проєкту становить близько 15 млн грн, у тому числі у 2021 році на очищення використають 5 млн 870 тис. грн. (3 млн 670 тис. грн з державного бюджету, 1 млн 200 тис. – з обласного, 1 млн – з міського бюджету Трускавецької громади).

Роботи з чищення питного озера триватимуть до кінця грудня, тож на цей період наявними є перебої у водопостачанні міста-курорту. Спричинене це тим, що на цей час використовувати водосховище неможливо через сильне скаламучення, а та кількість води, яку (на добу) продає КП «Дрогобичводоканал» не вистачає, щоб повністю покрити потреби населення, санаторіїв та інших організацій Трускавця. У зв’язку з цим ТОВ «Трускавецький водоканал» змушений дотримуватись тимчасового графіка водопостачання міста на період очищення озера. Наразі питна вода подається споживачам з 06.00 до 10.00 та з 18.00 до 22.00. Адміністрація водоканалу зазначає, що в разі покращення ситуації щодо рівня каламутності питного водосховища воду подаватимуть і в інші години. По завершенні робіт вода подаватиметься, як і до того, цілодобово.

У 2022 році роботи з чистки будуть продовжені, аби повністю привести водосховище до порядку, ще краще очистити воду. Для Трускавця це вартісний проєкт, який зраз спричиняє незручності, але він є стратегічним, адже йдеться про цілодобове забезпечення чистою водою без типового запаху і кольору тисяч мешканців та гостей нашого міста-курорту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трускавець
live comments feed...