• Головна
  • Традицію святкування Андріївських вечорниць продовжують понад тридцять років школярі Уличного
09:05, 14 грудня 2021 р.

Традицію святкування Андріївських вечорниць продовжують понад тридцять років школярі Уличного

Традицію святкування Андріївських вечорниць продовжують понад тридцять років школярі Уличного, фото-1

Цими днями в Уличненській школі учні та вчителі й усі запрошені гості стали учасниками традиційних Андріївських вечорниць. Це свято відзначається щороку напередодні Дня святого Андрія Первозванного, як заведено ще у 1988 році філологинею Мирославою Бориславською вчителькою школи села Уличного.

Андрій Первозванний - християнський святий, але в народній традиції звичаї й обряди в цей день мають дохристиянський характер: угадування майбутньої долі, заклинання, ритуальне кусання "калити". Цікаво і весело це свято відзначили десятикласники Уличненської ЗСО під керівництвом класної керівниці, вчительки географії - Тетяни Сирватки. Учні вибрали найцікавіші моменти з відомих творів: «Ніч перед Різдвом», «Сватання на Гончарівці» та «Кайдашева сім’я» та презентували їх перед глядачами у вигляді театральних постановок.

Талановита молодь Уличного захопила усіх присутніх артистичною грою. Свято продовжилось концертом, на якому не обійшлося без улюблених коломийок про вулиці рідного села Уличного. На святі побував Андрій Кульчинський міський голова Трускавця, який, направду, був приємно вражений тим, як місцева молодь дбає про збереження традицій, поєднує їх з сучасністю і дослухається до настанов старшого покоління.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трускавець
live comments feed...