• Головна
  • До дружби та партнерства прямують український Трускавець та чеські Карлові Вари
19:16, 16 листопада 2021 р.

До дружби та партнерства прямують український Трускавець та чеські Карлові Вари

До дружби та партнерства прямують український Трускавець та чеські Карлові Вари, фото-1

Український курорт Трускавець та чеський курорт Карлові Вари прямують до дружби та партнерства. Про це на сесії Трускавецької міської ради 11 листопада повідомив міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Пропозиція співпраці надійшла від Генерального консула Чеської Республіки у Львові Давіда Нового. Питання було також обговорене на особистій зустрічі Андрія Кульчинського та консула Чеської Республіки у Львові Владіміра Кадлеца в жовтні ц.р. під час відкриття виставки «Чехи України. Історія роду» в Художньому музеї Михайла Біласа. Ініціативу співпраці між двома нашими курортами підтримує і очільниця міста Карлові Вари приматорка Андреа Пфеффер-Ферклова. Відповідальним за організацію спільної роботи з налагодження партнерства міст Трускавець та Карлові Вари від нашого курорту визначено радника міського голови Руслана Пристая.

Карлові Вари (нім. Karlsbad) – курортне місто в Чехії з населенням 48 тис. осіб, відомий бальнеологічний курорт з XIV ст., на якому лікують порушення обміну речовин, ожиріння, холецистит, остеоартроз, цукровий діабет, гастрит і виразкові хвороби. Карлові Вари — популярне місце туризму, особливо для міжнародних знаменитостей. Щорічно місто відвідує приблизно 2 мільйони туристів із 77 країн світу (переважно на короткий час), 50 000 гостей приїжджають лікуватися. В місті, передусім у курортній зоні, знаходиться багато пансіонів, санаторіїв, готелів, з них кілька чотиризіркових та п'ятизіркових. Місто також відоме своїм міжнародним кінофестивалем і популярним чеським лікером «карловарська бехерівка». У Карлових Варах у більш ніж 80 місцях на поверхню виходить мінеральна вода гарячих джерел. Джерела схожі за хімічним складом, але мають різний вміст вуглекислого газу і температуру — від 39 до 73 градусів Цельсія. З них 19 державними законами визнані «природними цілющими джерелами», найвідоміші з яких: «Вржідло», «Карла IV», «Верхнє замкове», «Нижнє замкове», «князя Вацлава», «Зміїне», «Штєпанка» та інші.

«Вважаю, що співпраця двох європейських бальнеологічних курортів Трускавець та Карлові Вари зможе ґрунтовно познайомити усіх зацікавлених осіб з особливостями бальнеологічної сфери, ефективними методами лікування та оздоровлення, культурними особливостями та новими бізнес-ідеями. Така співпраця була б взаємовигідною та ефективною в першу чергу в плані обміну досвідом у сферах бальнеології, курортології та подоланні викликів сучасної доби», - каже Андрій Кульчинський, міський голова Трускавця.

Таким чином Карлові Вари стали б першим чеським містом, з яким Трускавець розпочинає партнерські стосунки. Нагадаємо, що серед міст-побратимів Трускавця вже є курорти в Польщі (Свіноуйсьцє, Риманув, Унєюв, Горинець), Словаччині (Дольни Кубін), Литві (Друскінінкай), Італії (К`янчано Терме) та Туреччині (Кемер).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Трускавець
live comments feed...